در حال گرفتن اطلاعات...

فواید ورزش کردن برای تقویت مغز انسان

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 2863

ورزش علاوه بر تاثیر مثبت بر عضلات، بر مغز و فعالیت‌های مغزی نیز تاثیر مثبت می‌گذارد. 30 دقیقه ورزش می‌تواند فواید زیادی برای مغز داشته باشد.

فواید ورزش کردن برای تقویت مغز انسان

مطالعات انجام شده نشان داده است که ورزش نه تنها سرعت عضلات بدن را افزایش می‌دهد. بلکه توانایی تصمیم‌گیری را نیز سرعت می‌بخشد. ورزش حجم قسمت سفید مغز را بیشتر می‌کند. ورزش کردن به طور مداوم و روزانه به ما کمک می‌کند تا در برابر مشکلات زندگی مقاوم تر باشد و بتواند در برابر مسائل و مشکلات بهترین تصمیم را بگیرد. در واقع ورزش کردن مغز و ذهن انسان را باز می‌کند و توانایی بیشتری در برابر مشکلات به انسان می‌بخشد. سالم ماندن روح و روان با ورزش

بررسی‌ها نشان داده است افرادی که به صورت مرتب ورزش هوازی انجام می‌دهند کارایی شناختی بالاتری دارند. چه ورزش هایی عمر را طولانی می‌کندورزش کردن و جلوگیری از افسردگی

 

ورزش و افسردگی

 

ورزش با افسردگی مقابله می‌کند. استرس باعث ایجاد ماده‌ای مخرب در خون و مغز می‌شود. با این حال ورزش پروتئین خاصی در بدن ایجاد می‌کند که باعث از بین رفتن این ماده مخرب می‌شود.

 

ورزش کردن و افزایش انرژی بدن

 

ورزش و انرژی بدن

 

بررسی‌ها نشان داده است که فعالیت بدنی با شدت کم و متوسط می‌تواند میزان انرژی بدن را افزایش دهد. ورزش با خستگی مقابله می‌کند و انرژی ذهنی و جسمی را بیشتر می‌کند.

 

ورزش کردن و افزایش قدرت اراده مغز

بررسی‌ها نشان داده است که ورزش به نوعی بر مغز تاثیر می‌گذارد به نوعی بر مغز تاثیر می‌گذارد که اراده فرد افزایش می‌یابد. انجام ورزش کنترل فرد را بهبود می‌بخشد.

 

ورزش کردن و تاثیرات مثبت آن بر روی رشد مغز انسان

ورزش رشد مغز را افزایش می‌دهد. بررسی‌ها نشان داده است که شش ماه ورزش هوازی باعث افزایش رشد بافت‌های مغزی می‌شود.

 

ورزش کردن و توانایی کنترل استرس و عصبانیت

بررسی‌ها نشان داده است که 30 دقیقه ورزش در طول روز قدرت فرد برای کنترل استرس را افزایش می‌دهد. بررسی‌ها نشان داده است که انجام میزان کمی ورزش نیز باعث می‌شود که فرد آرامش و تمرکز بیشتری پیدا کند. ورزش بر الگوی رفتاری فرد و کنترل احساسات تاثیرگذار است.

دلایلی که می‌گویند باید پیاده روی کنید

بدون درد ورزش کنید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید