در حال گرفتن اطلاعات...

دارچین را به زندگی خود وارد کنید

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 1095

دارچین، سوخت‌وساز را افزایش می‌دهد. در این شرایط بدن این توانایی را پیدا می‌کند که برای انرژی خود از چربی ذخیره شده استفاده کند.

دارچین را به زندگی خود وارد کنید

دارچین درختی کوچک و همیشه سبز به ارتفاع ۵ تا ۷ متر بوده که از تمام قسمت‌ های آن بوی بسیار مطبوعی به مشام می رسد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته مصرف دارچین در غذا و چای  به بدن کمک می‌کند تا قند ذخیره شده را به خوبی بسوزاند و به کاهش قند خون کمک می‌کند. دارچین از نظر طب سنتی ایران، طبیعتی گرم و خشک دارد. دارچین همچنین از بروز دیابت نوع دوم در افراد در معرض خطر جلوگیری می‌کند. تحقیقات قبلی نشان داده بود که دارچین ظاهرا به سلول های چربی در تشخیص و واکنش به انسولین کمک می‌کند. مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نیز نشان داده بود که دارچین سوخت و ساز گلوکز را حدود بیست برابر می‌کند. جوز هندی ادویه مفید برای سلامت بدن

علاوه‌بر این، تمایل بدن را برای ذخیره چربی نیز کاهش می‌دهد. با فوایدی که به خاطر افزایش سوخت‌وساز و تعادل قند خون نصیب بدن می‌شود، دارچین در نهایت به سلول‌های چربی درون بدن کمک می‌کند تا نسبت به سطح انسولین خون پاسخ‌ داده و دارای عکس‌العملی سریع باشد و نتیجه این پاسخ‌ دهی فوایدی است که از سوزاندن چربی و کاهش وزن به دست می‌آید. ادویه ها و سبزیجات خشک را برای چه مدت زمان می‌توان مصرف کرد

 

غذاها و نوشیدنی‌هایی که به‌طور معمول دارچین در آنها به کار برده می‌شود

 

دارچین

 

کمی دارچین به چای یا قهوه اضافه کنید. بسیاری از چایی‌هایی که طعم ندارند با دارچین بسیار خوش‌طعم می‌شوند، حتی می‌توانید به چایی‌های طعم‌دار هم دارچین اضافه کنید.

در تمام غذاها می‌توانید از دارچین استفاده کنید. اگر مقدار دارچینی که به غذا اضافه می‌کنید، جوانه‌های چشایی شما را تحریک نمی‌کند، مقدار آن را افزایش دهید. نگران نباشید، طعم غذایتان بد نخواهد شد.

ماست ساده و بدون چربی هم در کاهش وزن موثر است، اما رژیم‌گیرندگان به نداشتن طعم آن معترض هستند. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که به ماست خود دارچین اضافه کنید.

ادویه‌های مفید را بشناسید

خاصیت انواع ادویه‌های پر مصرف

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید