در حال گرفتن اطلاعات...

تشخیص کمبود آب در بدن

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 5538

علائم کمبود آب را بشناسید و در هر لحظه، اوضاع بدن خود را چک کنید تا دچار مشکلی از این نظر نشوید، واقعا مهم است که دچار کمبود آب در بدن نشوید!

تشخیص کمبود آب در بدن

نوشیدن مقدار کافی آب در طول روز آنقدر مهم است که به یکی از هشدارهای روزانه منابع پزشکی و سلامت در دنیا تبدیل شده است. این روزها درباره فواید نوشیدن آب و هیدراته نگه داشتن بدن و پوست برای تناسب اندام و زیبایی بسیار می‌ شنویم. اما آیا علایم کمبود آب در بدن را نیز می‌ شناسیم؟ شناخت این علایم در رفع مشکل کم‌ آبی بدن بسیار موثر است و عملکرد بدن و دستگاه‌ های مختلف آن را بهبود می‌ بخشد.

هیچ چیز در این دنیا لذت‌ بخش‌ تر از نوشیدن یک لیوان آب گوارا نیست، مخصوصا زمانی که بسیار تشنه هستیم. با همه علاقه‌ ای که به نوشیدنی‌ های مختلف و دلچسب، در بین مردم دنیا وجود دارد، هیچ کس آب را به انواع دیگر ترجیح نمی‌ دهد، اما باز هم با این حال خیلی از افراد، خود را از نوشیدن آب کافی محروم می‌ سازند.

 

پرنده تشنه

 

تشخیص کمبود آب در بدن و علایم آن

خشک شدن دهان و زبان

احساس خشکی، سوزش و کشیدگی در پوست و چشم‌ ها

کاهش حجم ماهیچه‌ ها در موارد شدید کم‌ آبی

طولانی شدن مدت بیماری

ظاهر شدن چین و چروک‌ های ریز در سطح پوست

کاهش ادرار و تغییر رنگ آن

افزایش یبوست و مشکلات گوارشی

احساس خستگی و بی‌ حالی شدید

 

یک مشکل بسیار جدی که کمبود آب در بدن می تواند شما را با آن مواجه کند، خشکی پوست و موهاست. پوست و موی شما از اولین معیارهای زیبایی شماست که در اثر کمبود آب در بدن، می تواند تحت تاثیر قرار بگیرد. این مشکل، مخصوصا در طولانی مدت، می تواند این زیبایی را به طور کامل از بین ببرد.

 

سبزیجات و میوه‌ های مناسب برای تامین آب بدن

افزایش حجم ماهیچه‌ ها با آب

این حال شما اولین علائم قند خون بالاست !

از نشانه ها و علائم کم خونی آپلاستیک چه میدانید؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید