در حال گرفتن اطلاعات...

کاهش تب و دمای بالای بدن بدون دارو - اینفوگرافی

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 4903

بهترین راهکارها برای کاهش تب و دمای بالای بدن را بشناسید و در مواقع اضطراری، از آنها برای پیشگیری از بروز مشکلات، استفاده نمایید.

کاهش تب و دمای بالای بدن بدون دارو - اینفوگرافی

بالا رفتن دما و حرارت بدن در اثر گرما، تمرینات شدید ورزشی، پوشیدن لباس‌ های تنگ، استرس و عصبانیت یک امر طبیعی است، اما زمانی که درجه حرارت بدن مانند تب و بیماری بروز می‌ کند و بعد از آن، فرد دچار بی‌ حالی و سردرد می‌ شود، باید جدی گرفته شود و در صدد پایین آوردن آن برآمد. البته نباید آن را با تب کردن در اثر بیماری اشتباه گرفت، این مشکل فقط بالا رفتن دمای بدن است که می‌ تواند آزار دهنده باشد.

این مشکل در افراد مسن، کودکان، مادران باردار و شیرده و افرادی که طبع بدنی حساسی دارند، بیشتر اتفاق می‌ افتد. ضمن اینکه در صورت بیماری نیز تب این افراد ممکن است بیش از افراد عادی بالا برود و خطرناک باشد.

 

ایتفوگرافی درمان های خانگی برای کاهش تب و حرارت بدن

بالا رفتن حرارت و تب بدن یک مشکل شایع در بسیاری از افراد است که به فصل گرما و تابستان نیز محدود نمی‌ شود و در تمام روزها و شرایط فعالیتی گوناگون اتفاق می‌ افتد. با اینکه بالا رفتن دمای بدن یک بیماری نیست اما این مشکل در ایجاد بی‌ حالی، کلافگی و سردرد بسیار موثر است و مخصوصا در افراد حساس که به تغییر دما واکنش نشان می‌ دهند، موانع جدی در فعالیت‌ های روزانه ایجاد می‌ کند. با روش های زیر، می توانید حرارت و دمای بالای بدن را به راحتی کاهش دهید.

 

مواد طبیعی برای کاهش تب

 

کاهش تب

 

خمیر طبیعی برای کاهش تب

 

تامین آب بدن با خوراکی‌های ساده

این حال شما اولین علائم قند خون بالاست !

از نشانه ها و علائم کم خونی آپلاستیک چه میدانید؟

خوراکی های جایگزین قرص آسپرین را بشناسید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید