سفارش کالا و خدمات زیبایی

بهترین درمان های خانگی برای عفونت گوش

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 5236

گوش مرکز حفظ شنوایی است. اغلب این دردها زنگ خطری است که نشان دهنده وجود عفونت در گوش است این عفونتها به علت لوزه و سرماخوردگی می‌تواند باشد.

بهترین درمان های  خانگی برای عفونت گوش

اگر دچار عفونت گوش و یا گرفتگی گوش شده‌اید می‌توانید با روش‌های خانگی و ارزان آن را برطرف کنید. درمان برجستگی و بزرگ بودن گوش از نوزادی

 

سیر بهترین درمان خانگی برای عفونت گوش

 

سیر و عفونت گوش

 

از سیر می‌توانید برای درمان خانگی عفونت گوش استفاده کنید. سیر علاوه بر خاصیت ضد التهاب و آنتی اکسیدانی که دارد در رفع عفونت و همچنین درد گوش بسیار موثر است. برای اینکار ابتدا یک حبه کوچک سیر را کاملا بکوبید سپس آن را با روغنی که از قبل داغ شده است مخلوط کنید, بعد از سرد شدن روغنی که سیر له شده در آن است, می توانید مقداری از آن را در گوشتان بچکانید دقت کنید که چند قطره کافیست و روغن حتما سرد شده باشد. چطور گرفتگی گوش ها را در منزل درمان کنیم

 

سرکه سفید یک درمان خانگی برای عفونت گوش

برای اینکار به مقداری سرکه سفید و الکل طبی نیاز دارید. مقدار کمی از سرکه سفید و الکل طبی را در یک فنجان کوچک بریزید. مقدار هردو برابر باشد. سپس چند قطره از این محلول را با قطره چکان داخل گوش ریخته و گوش را در حالتی نگه دارید که محلول خارج نشود.

 

نمک یک درمان خانگی برای عفونت گوش

برای درست کردن محلول آب و نمک یک قاشق چای خوری نمک را در یک فنجان کوچک آب گرم به طور کامل حل کنید سپس با قطره چکان چند قطره از این محلول را داخل گوش بریزید و بگذارید یک دقیقه گوشتان در حالت کج بماند و بعد از گذشت یک دقیقه برای خارج کردن محلول از گوشتان در جهت دیگر سرتان را بچرخانید.

 

بهترین درمان برای عفونت گوش روغن زیتون

قبل از خواب چند قطره روغن زیتون را در گوشتان بریزید. از این روش باید چند روز استفاده کنید تا نتیجه خوبی بگیرید.

 

با رعایت این نکات از عفونت گوش جلوگیری کنید

 

عفونت داخل گوش

 

یکی از محیط هایی که هم می تواند در رفع چربی و جرم گوش موثر باشد و هم آن را تشدید کند حمام است. در حمام مقداری آب ولرم داخل گوشتان بریزید تا محیط گوشتان مرطوب شود و بعد از چند دقیقه با تکان سر در جهت مخالف آب را از گوشتان خارج کنید. آب باید گرم و با فشار کم باشد.

گوش پاکن یکی دیگر از وسایلی است که باعث بوجود آمدن و تشدید عفونت گوش در بسیاری افراد شده است دلیل آن هم طرز استفاده غلط از این وسیله است.

امیدواریم که روش‌ها و توصیه‌های گفته شده بتواند در درمان خانگی عفونت گوش موثر باشد.

سوراخ کردن گوش و مراقبت های بعد از آن

گوش پاک کن ممنوع

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
میرعمادی
۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
سلام من یه گوش درده خفیف بودم سركه و روغن زیتون با گوش پاك كن وارد گوشم كردم درد گوشم خیلی بیشتر شد طوری كه دكتر اورژانس رفتم ولی با دو آمپول قطره كپسول خوب نشدم فرداش كه پیش دكتر متخصص دكتر جلیلیان رفتم گفتن به خاطر سركه و روغن زیتون بوده و اگر گرم میكردم و داخل گوشم میگذاشتم پرده ی گوشم از بین می رفت خواستم اطلاع رسانی كنم
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید