در حال گرفتن اطلاعات...

تصفیه خون و رفع عطش با گیاه خرفه

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 3842

گیاه خرفه غالبا در شهرهای جنوبی یافت می‌شود، اما به دلیل اینکه محل رشد این گیاه در لب جوی‌ها و باغچه است افراد از فواید آن بی اطلاع هستند.

تصفیه خون و رفع عطش با گیاه خرفه

خرفه یکی از سبزیجات خوشمزه و پر خاصیت است که هم از آن به صورت تازه و هم خشک استفاده می‌کنند. از تخمه آن هم بر روی شیرینی استفاده می‌کنند. این گیاه سرشار از خاصیت است. گیاهان خوراکی را در آشپزخانه بکارید

 

با مصرف گیاه خرفه به کاهش قندخون خود بپردازید

استفاده از گیاه خرفه در کاهش قند مواد غذایی موثر است. مصرف این گیاه به صورت خام و به عنوان سبزی برای افراد دیابتی بسیار مفید است. افراد دیابتی می‌توانند خرفه را به عنوان پخته با ماست هم مصرف کنند. گیاهانی برای محافظت از پوست

مصرف خرفه با مواد غذاهایی مانند قرمه سبزی و یا سبزی خوردن باعث بهبود بیماری دیابت می شود.

 

خرفه یک گیاه پر خاصیت و آبدار برای سلامت بدن

 

فواید خرفه

 

برگ های گیاه خرفه گوشتی و دانه هایش سیاه ریز است، زمان کاشت بذر خرفه اردیبهشت ماه است و این گیاه که در درمان عطش نقش بسیار زیادی دارد، خود برای رشد مناسب نیاز به آب کافی دارد.

برگ این گیاه باعث تسکین تشنگی و عطش در ماه رمضان و کاهش درد نواحی مانند کبد، معده، سنگ کیسه صفرا، تورم، سوختگی دندان و بهبود گزیدگی نیش حشرات می‌شود.

مصرف جوشیده خرفه باعث بهبود اسهال، سرفه، رفع حرارت بدن و درد سینه می‌شود.

گیاه خرفه حاوی امگا۳ و سرشار از مواد معدنی، کلسیم، پتاسیم و ویتامین است.

 

تخم گیاه خرفه بهترین درمان برای تصفیه خون

تخم گیاه خرفه برای تصفیه خون مفید است، و علاوه بر آن در کاهش تب موثر بوده و ضد اسپاسم و کرم و عفونی کننده است.

از دیگر فواید گیاه خرفه می‌توان به تاثیر آن در قطع خونریزی اشاره نمود، همچنین مصرف این گیاه در درمان اختلالات ادراری می‌تواند موثر باشد.

 

نحوه ی استفاده از گیاه خرفه

فراموش نکنید ارزش غذایی این سبزی به مراتب بیشتر از بعضی سبزیجات معمول است بنابراین، توصیه به تازه خوری برگ های این سبزی با ماست یا اضافه کردن چند گرم از آن به سالاد مناسب خواهد بود.

قسمت های هوایی جوان گیاه را می توان به صورت بورانی نیز استفاده کرد که برای درست کردن بورانی، برگ ها و قسمت های هوایی این گیاه را با مقداری آب می جوشانند، سپس آن ها را صاف کرده و به آن مقداری پیازداغ و تخم مرغ اضافه می‌کنند.

مقدار خوراک از آب برگ ساقه آن ۴۰ گرم که با ۸ گرم نبات یا شکر مخلوط کرده و خورده می‌شود.

گیاهان ضد پیری و جوان کننده

قوی ترین گیاهان ضد پیری

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید