در حال گرفتن اطلاعات...

پاکسازی پوست صورت در خانه با سفیدآب

دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 7439

سفیداب یا روشور، نوعی لایه بردار برای پاکسازی پوست بدن بر پایه چربی حیوانی است که به طور سنّتی به شکل قرص‌های سفیدرنگ گِرد تولید می‌شود.

پاکسازی پوست صورت در خانه با سفیدآب

سفیدآب یا روشور بهترین ماده طبیعی و سنتی برای پاکسازی پوست کل بدن است. روشور سلول‌های مرده را از روی پوست از بین می‌برد. سفیدآب باعث روشن شدن و سفید شدن پوست می‌شود. بهتر است برای پاکسازی پوست از مواد طبیعی استفاده کنید، چون مواد شیمیایی به پوست آسیب می‌رسانند. پاکسازی پوست با مواد طبیعی

 

کاربرد سنّتی سفیدآب برای پوست

 

سفیدآب برای پوست

 

در قدیم از سفیدآب فقط در حمام استفاده نمی‌کردند، بلکه به عنوان لوازم آرایشی هم کاربرد داشته و از قدیم به نام سرخاب سفیدآب معروف بوده. البتّه سفیدآب در مقام یک فراورده صرفاً آرایشی و فارغ از کاربرد متداول آن یعنی پاک کنندگی، دارای تعریفی مجزّا و اندکی متفاوت نیز می‌باشد که عبارت است از گَرد سفیدی که زنان برای آرایش و سفید کردن بر پوست صورت خود می‌مالند. زیبایی پوست با عسل

 

تولید صنعتی سفیدآب برای پاکسازی پوست

امروزه بر پایه سفیدآب، شامپوهایی تولید و در بازار ایران به فروش می‌رسند امّا خود این فراورده تا به امروز به همان شیوه سنّتی تولید و عرضه شده‌است و برای پاکسازی پوست بسیار مفید است، و هیچ گونه پیشرفتی چه به لحاظ فرمولی و چه از نظر کیفیّت عرضه و بسته بندی نداشته و از جمله فراورده‌های صنعتی بسیار ابتدایی و تا حدودی در دست فراموشی می‌باشد. معصومه ویک کارشناس ایرانی پوست و زیبایی در سالیان اخیر در پی یک سلسله بررسی‌های آزمایشگاهی و دستکاری در ترکیب و نیز نوآوری در بسته بندی و بازاریابی، موفّق به تولید و عرضه فراورده‌ای بر پایه سفیداب سنّتی ایرانی، با نام تجاریِ BOA در بازار لوازم آرایشی و بهداشتی آمریکا شده‌است.

 

سفیدآب قلع و پاکسازی پوست

سفیدآب ارزیز یا سفیدآب قلع، از رنگ‌های غیرشفاف و حاجب ماوراء است و بجای رنگ سفید به کار می‌رود. این سفیدآب در بسیاری از منابع به اشتباه با سفیدآب شیخ یکی انگاشته شده‌ است.

سعی کنید همیشه از مواد طبیعی و سنتی برای پاکسازی صورت استفاده کنید، و تا حد امکان از مواد شیمیایی پرهیز کنید. مواد شیمیایی در عین حال که برای قسمتی سود رسان هستند به خیلی قسمت‌های دیگر هم ضرر می‌رسانند. بعد از استفاده از سفیدآب پوست شما شفاف و سفید می‌شود و سلولهای مرده و جوش و میکروب‌ها از روی پوست برداشته می‌شوند.

پاکسازی پوست صورت با روش های موثر خانگی

خواص آناناس برای زیبایی و سلامت

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید