در حال گرفتن اطلاعات...

فواید سرمه برای زیبایی چشم و ابرو

دسته: چشم و ابرو تاریخ نگارش: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 21847

در گذشته سرمه برای زیبایی بخشیدن به ابرو و مژه و با هدف بهره بردن از خواص درمانی که برای پرپشت و تقویت کردن ابرو و مژه بوده، استفاده می‌شده است.

فواید سرمه برای زیبایی چشم و ابرو

سعی کنید بجای استفاده از لوازم آرایشی و خط چشم‌های شیمیایی از مواد طبیعی و سنتی برای آرایش چشم و ابروهایتان استفاده کنید. مواد آرایشی شیمیایی در اکثر اوقات باعث عفونت و بیماریهای چشم می‌شود. امروزه جای خواص درمانی سرمه را مواد شیمیایی که نه تنها خواص درمانی ندارند بلکه فقط برای زیبایی چشم و ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرند را گرفته است، در برخی موارد با توجه به کیفیت نامطلبوشان باعث ریزش ابرو و مژه نیز می‌شوند. در این مقاله سعی در احیاء روش‌های سنتی تهیه سرمه بهداشتی و مرغوب در منزل را داریم که هم دارای خواص درمانی بسیاری بوده و همچنین باعث زیبایی بیشتر نیز می‌شود. مدل خط چشم ساده

 

خواص درمانی سرمه برای چشم و ابرو

تقویت چشم ، ضد التهاب ، رفع سوزش و اشک. تقویت ابرو و پرپشت کردن مژه و ابرو. مدل ابرو اسپرت

 

روش تهیه سرمه بادام با فندق به روش سنتی

 

فواید سرمه

 

در این قسمت تهیه سرمه به روش خانگی و سنتی را به شما آموزش می‌دهیم. برای این کار باید مقداری فندق و  بادام را بعد از دو پوسته کردن روی یک شعله پخش کن بر روی حرارت قرار داده و ظرفی فلزی مانند سینی را با فاصله کمی روی مغز بادام ،فندق و شعله پخش کن قرار دهید به مرور زمان و با سوختن کامل مغز ها تولید دوده می کنند که بر روی سطح سینی قرار داده شده کاملاً قابل مشاهده خواهد بود تا اتمام سوختن مغزها صبر کنید و سپس با چاقو و یا جسمی نوک تیز دوده های جمع شده بر روی سطح سینی را تراشیده و به ظرفی که برای نگهداری سرمه تهیه کرده اید منتقل کنیدو سرمه آماده است.

 

روش تهیه سرمه  به روش سنتی با مغز قلم گاو

برای تهیه سرمه قلم گاو کافی است که مقداری مغز قلم را پس از خارج کردن از قلم داخل ظرفی ریخته و مقداری گاز یا باند را داخل آن قرار دهید به صورتی که انتهای باند یا گاز در روغن قرار گرفته و سر آن نیز بیرون باشد باند یا گاز را با استفاده از کبریت و یا فندک روشن کنید.

و مانند مرحله قبل ظرفی فلزی مانند سینی و یا کاسه را با فاصله روی آن قرار دهید روغن با سوختن تولید دود کرده که بر روی سطح ظرف جمع می شود که پس از اتمام کار دوده ها را تراشیده و به ظرفی که برای نگهداری سرمه استفاده می کنید منتقل کنید.

رفع قرمزی چشم بعد از آرایش

لوازم آرایش سنتی ضرر ندارد

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
simin
۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱
سورمه خیلی عالیه واسه ابرو و مژه من خودم همیشه قبل از خاب به ابروهام میزنم نتیجه هم گرفتم خدایی
پاسخ
mariam.m
۲۹ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۶
من چند وقته به جای خط چشم استفاده میکنم حس میکنم چشمام درشترشدن ومژه هام پرپشت ترشدن خیلی عالیه
پاسخ
پری
۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۶
به نظر من سرمه برای ابرو بسیار مفیده خودم امتحانش کردم عالیه
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید