در حال گرفتن اطلاعات...

این عادت‌های صبحگاهی چاقتان می‌کند

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 1646

یکی از تکنیک‌های موفقیت در کاهش وزن این است که روزانه خودتان را وزن کنید. بهترین زمان برای رفتن روی ترازو صبح‌ها بعد از بیدار شدن است.

این عادت‌های صبحگاهی چاقتان می‌کند

اگر مدت زیادی است که به دنبال کاهش وزن هستید  ولی وزن کم نمی‌کنید، احتمالا عادت‌های اشتباهی دارید که روزانه آن‌ها را تکرار می‌کنید. ما در این مطلب چند نمونه از عادت‌های غلط را به شما معرفی می‌کنیم تا برای کاهش وزن خود این عادت‌های اشتباه را ترک کنید. ورزش های مناسب کاهش وزن

 

خواب زیاد یک عادت غلط که مانع کاهش وزن می‌شود

 

خواب زیاد

 

بدن ما با خواب زیاد تمایل بیشتری به تولید هورمون های پاسخگوی استرس (کورتیزول) دارد، هورمونی که اشتها را زیاد می کند و دشمن کاهش وزن است. بنابراین خواب زیاد برای بدن منفعتی ندارد و از لاغری هم جلوگیری نمی‌کند. بر اساس تحقیقات انجام شده خواب شبانه بیشتر از ۱۰ ساعت منجر به شاخص توده بدنی بالا می‌شود و از کاهش وزن جلوگیری می‌کند. بنابراین پزشکان روزانه ۷ الی ۹ ساعت خواب را پیشنهاد می‌کنند با این مدت زمان خواب به تناسب اندام خود هم برسید. لاغری سریع و آسان قبل از صبحانه

 

حضور داشتن در اتاق نورانی برای کاهش وزن بدن

بلافاصله بعد از بیدار شدن پرده ها را کنار بکشید و پنجره‌ها را باز کنید. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده نور آبی خورشید در هنگام صبح متابولیسم بدن را تقویت کرده و به لاغری کمک می‌کند همچنین به بیدار شدن بدن کمک می‌کند. حتی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه نور در روز برای تاثیر گذاشتن روی شاخص توده بدن کافی است.

 

مرتب نکردن رختخواب و عدم کاهش وزن

شاید این مورد کمی به نظر شما عجیب باشد اما واقعیت دارد. تحقیقاتی که بر این اساس انجام شده نشان داده است کسانی که رختخواب شان را هر روز مرتب می‌کنند خواب آرام و بهتری دارند. پس نتیجه می گیریم یکی از راه های داشتن وزن سالم داشتن خواب سالم است. این کار به تناسب اندام و کاهش وزن کمک می‌کند.

 

وزن نکردن روزانه و عدم لاغری

 

وزن کردن

 

یکی از تکنیک‌های موفقیت در کاهش وزن این است که روزانه خودتان را وزن کنید. بهترین زمان برای رفتن روی ترازو صبح‌ها بعد از بیدار شدن و قبل از خوردن و آشامیدن چیزی است. وقتی وزن آب بدن در طول شب کم می‌شود ترازو عدد مناسبی را نشان می‌دهد و باعث کاهش وزن می‌شود.

 

صبحانه کم خوردن و عدم کاهش وزن

در برنامه‌های رژیمی صبحانه یکی از مهم ترین وعده‌هاست که می‌تواند کمک زیادی به شما در روند رژیم داشته باشد. نخوردن یا کم خوردن صبحانه دییگاه غلطی است. باید برای صبحانه غذاهای خوشمزه بخورید و برای این که راحت تر بتوانید برنامه‌های رژیم تان را در روز اجرا کنید باید یک صبحانه متعادل شامل ۶۰۰ کالری از پروتئین‌های بدون چربی، کربوهیدرات و دسرهایی که برنامه‌های رژیمی‌تان را راحت تر می‌کند داشته باشید.

بهترین معجون خانگی برای لاغری و افزایش متابولیسم

دلایل اصلی عدم کاهش وزن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید