سفارش کالا و خدمات زیبایی

عوارض برداشتن خال های گوشتی روی پوست

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 7758

خال‌هایی که دچار تغییر رنگ ، شکل ویا اندازه ویا غیر قرینه شوند نیاز به آزمایش دارند ، همچنین خالهای که به خارش می افتند بهتر است آزمایش شوند.

عوارض برداشتن خال های گوشتی روی پوست

سعی کنید هیچوقت جای خال‌ها را دستکاری نکنید. چون باعث بروز مشکلات پوستی جدی می‌شود و ظاهری زشت را برای شما رقم می‌زند. معمولا بعد از جراحی ویا لیزر خال یک قرمزی در محل برداشت خال‌ها ایجاد می شود که طی چند روز تا چند هفته خود بخود از بین می رود .در صورتیکه این قرمزی طولانی شود می‌توان از لیزر جهت بر طرف کردن سریعتر آن استفاده کرد. البته پیشنهاد ما به شما این است که در مرحله اول با روش‌های سنتی خانگی این کار را انجام دهید. مواد طبیعی برای زیبایی پوست

 

تیرگی جای خال روی پوست و از بین بردن آن

 

برداشتن خال

 

در بعضی پوست‌ها مخصوصا پوست‌های سبز امکان دارد جای خال‌ها کمی تیره‌تر شود ، که آن هم طی چند هفته تا چند ماه به مرور از بین می‌رود .در صورتیکه فرد می‌خواهد زودتر تیرگی را رفع کند می‌تواند از لیزر جهت بر طرف کردن آن استفاده کند. توصیه هایی از زبان متخصصان پوست

احتمال باقی ماندن اسکار بعد از برداشتن خال: عمل خال بستگی به مهارت پزشک ونوع ترمیم پوست دارد . البته که خال ‌های بزرگتر امکان اینکه از خود رد بجابگذارند را دارند .خال‌‌هایی که روی نواحی برجسته گونه‌ها نیز امکان بجا گذاشتن رد را دارند وهمچنین خال‌‌های روی گردن وسینه واندام احتمال بجا گذاشتن اسکار هیپرتروفیک (گوشت اضافی ) دارند ، نتیجه برداشتن خال‌ها در نواحی مقعر صورت مثل بناگوش وخط خنده عالیست ودر خیلی از موارد هیچگونه جوشگاه ویا رد بجا نمی‌گذارد.

اگر بعد از برداشت خال‌ها رد جراحی باقی بماند برای بر طرف کردن آن لیزر می‌تواند آنرا بر طرف کند.

 

آیا ممکن است که برداشتن خال‌ها باعث سرطانی شدن آن شود

خیر . بهتر است حتما خال‌ها نزد یک متخصص پوست برداشته شود چون فقط آنها می‌توانند تفاوت بین خال‌های سرطانی و خال‌های معمولی را متوجه شوند و در صورت تردید جهت پاتولوژی (آسیب شناسی ) خال را به آزمایشگاه بفرستند تا بررسی شود.

اینکه به ندرتا بعضی افراد را می‌بینیم یا می‌شنویم که بدنبال برداشتن خال دچار سرطان پوستی در آن محل شده اند این است که برخی ضایعات پوستی که ظاهرا به عنوان خال ( توسط پزشکان غیر متخصص ) برداشته می‌شوند ، اشتباها تشخیص داده اند و به اسم خال برداشته شده‌اند در حالی که این ضایعه از اول خال نبوده بلکه تومور ویا سرطان پوستی کوچک بوده‌اند وچون عمق آنها اصولی برداشته نشده است بلافاصله تومور عود می‌کند واین گمان می‌رود که خال بدنبال جراحی سرطانی شده است. این در حالیست که از اول خال نبوده وهمان سرطان پوست بوده است . پس برداشتن خال هیچ مشکلی از نظر سرطانی شدن ندارد.

کدام مشکلات پوستی با لیزر درمان می‌شوند؟

لیزر برای از بین بردن جای جوش

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید