در حال گرفتن اطلاعات...

آرایش عروس - بایدها و نبایدهای آرایش چشم

دسته: آرایش صورت تاریخ نگارش: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 1814

وقتی صحبت از مراسم عروسی و آرایش عروس می‌شود، دیگر جایی برای اشتباه و خطا باقی نمی‌ماند. اما آیا فقط آرایشگران در این زیبایی موثرند یا خود عروس‌ها هم می‌توانند برای زیبایی آرایششان قدمی بردارند؟

آرایش عروس - بایدها و نبایدهای آرایش چشم

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های آرایش صورت، آرایش و میکاپ چشم است که در زیبایی هر صورتی بسیار موثر است. اگر مراسم عروسیتان نزدیک است، حتما بایدها و نبایدهای آرایش عروس را و درخواست‌هایتان را با آرایشگرتان مطرح کنید تا با مشورت با او بهترین آرایش ممکن برای چشمانتان را داشته باشید.

 

بایدها و نبایدهای آرایش چشم عروس

بایدها

حتما قبل از انتخاب نهایی آرایشگرتان، از او بخواهید تا آرایش چشم مناسب برای عروس را، روی چشمانتان اجرا کند تا با کیفیت واقعی مهارت او آشنا شوید.

اگر چشمان حساسی دارید، قبل از آرایش از قطره چشم برای جلوگیری از قرمزی، اشک و خستگی چشم استفاده کنید.

روز قبل از عروسی، حتما و حتما به میزان کافی بخوابید و استراحت کنید، تمام کارها را برای روز قبل از عروسی نگذارید و از قبل با برنامه‌ریزی مشخص آن‌ها را انجام دهید تا بتوانید بدون استرس به استراحت بپردازید.

از آرایشگرتان بخواهید تا از سایه چشم مات برای چشم‌ها استفاده کند و از سایه‌های براق دوری کنید (حتی اگر از این نوع سایه‌ها قبلا زیاد استفاده می‌کردید یا به آن علاقه خاصی دارید) زیرا سایه براق در نور عکاسی و سالن بسیار خیره‌کننده و نامطلوب خواهد بود.

اگر چشم‌های بسیار حساسی دارید، حتما برند و کیفیت لوازم آرایشی که قرار است برایتان استفاده شوند را مورد سوال قرار دهید و یا اینکه از آرایشگرتان بخواهید از  لوازم شخصی خودتان استفاده کند. اگر به آن‌ها حساسیت داشته باشید، کل روز عروسی اذیتتان خواهد کرد.

اگر ابروهای بدحالت و کم‌پشتی دارید، می‌توانید قبل از عروسی با کاشت ابرو یا تتو این مشکل را برطرف کنید تا آرایش طبیعی‌تری داشته باشید.

کاشت مژه یا اکستنشن هم ظاهر طبیعی‌تری نسبت به مژه مصنوعی ایجاد می‌کند.

 

آرایش چشم عروس

 

نبایدها

از درخواست آرایش چشم بسیار غلیظ خودداری کنید تا چهره‌تان طبیعی و نازتر به نظر بیاید.

حتی اگر عادت به استفاده از لنزهای رنگی برای تغییر رنگ چشمان خود دارید، برای روز عروسیتان این کار را نکنید تا نگاه و چهره‌ای طبیعی‌تر داشته باشید. دقت کنید که طبیعی بودن زیبایی، مهم‌تر از زیبا بودن با مصنوعات است. ضمن اینکه ممکن است لنزها چشمتان را اذیت کنند.

سعی کنید بیش از اندازه طبق مد روز نباشید. مثلا سایه نقره‌ای بسیار پررنگ و غلیظ اگر مد روز باشد، 10 سال دیگر ممکن است احمقانه به نظر بیاید. پس آرایش ملایم و طبیعی را انتخاب کنید.

سایه و خط چشم بسیار تیره مانند قهوه‌ای، مشکی و ذغالی را نیز درخواست نکنید. زیرا باعث می‌شود در عکس‌ها چشمان شما مانند 2 لکه تیره و سیاه باشند و درخشش خود را از دست دهند.

نباید اصلاح ابروها را در روز عروسی فراموش کنید. حتما در روز عروسی ابروها دوباره مرتب شده و موهای اضافی برطرف شوند.

استرس و اضطراب نداشته باشید. دیگر در این روز جایی برای تغییر انتخاب‌ ها وجود ندارد پس یک نفس عمیق بکشید و روز زیبایی و عروسی خود تمرکز کنید تا از آن لذت ببرید، فراموش نکنید که استرس در چهره و مخصوصا چشمان شما نمایان خواهد شد.

 

آرایش چشم

 

مدل میکاپ عروس ساده و خاص - تصاویر

با این کارها زیباترین عروس سال شوید!

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید