در حال گرفتن اطلاعات...

بهترین بذر برای کاشت سبزه عید

بزرگنمایی
دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 12722

برای کاشت سبزه عید، باید ببینید چقدر وقت دارید و چه بذری برای این مدت زمان باقی مانده مناسب است تا یک سبزه زیبا و درست و حسابی را تحویلتان دهد.

بهترین بذر برای کاشت سبزه عید

با نزدیک شدن به عید نوروز، خانم‌ های کدبانو و با سلیقه به فکر سبز کردن یک سبزه نوروز زیبا در منزل و به دست خودشان هستند و شاید بعضی‌ ها هم برای اولین بار بخواهند این کار را انجام دهند. به هر حال درست کردن یک سبد سبزه که خودتان آن را پرورش داده‌ اید و گذاشتن آن سر سفره نوروزتان، لطف دیگری خواهد داشت و اگر انجامش دهید، می بینید که یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیا را تجربه کرده اید.

 

معرفی بذرهای مناسب برای کاشت سبزه عید 

بذر شاهی : آن را با دو برابر آب برای چند ساعت خیس کنید. 6 روز زمان می‌ برد تا بذرها کامل شوند.

ماش : برای سبز کردن ماش باید 24 ساعت قبل آن را در آب بخیسانید. 10 تا 12 روز زمان لازم است تا بلندی سبزه برای عید مناسب باشد.

لوبیا چشم بلبلی : لوبیاها را به مدت 24 ساعت در آب خیس کنید. این بذر را 15 تا 17 روز قبل از عید آماده کنید.

گندم : بذرهای گندم را بک نیم روز بخیسانید و از 20 اسفند آن را سبز کنید.

 

سبزه عید

 

عدس : عدس‌ ها را یک روز در آب خیس کنید و از روزهای 14 یا 15 اسفند شروع  به آماده کردن آن کنید.

خرفه : خرفه رشد سریعی دارد و البته لازم هم نیست زیاد بلند باشد، زیرا بافت ریز و پنبه‌ ای دارد. آن را 3 تا 4 ساعت بخیسانید و 10 روزه یک سبزه زیبا داشته باشید، معمولا بذر خرفه را روی یک تکه ابر یا گلدان گلی و... به عنوان تکیه گاه رویش قرار می دهند تا شکل زیباتری بگیرد.

یونجه : بذر یونجه هم خیلی زود رشد می‌ کند و آماده می‌ شود. یک روز کامل آن را در آب خیس کنید و از روز 15 اسفند دست به کار پرورش آن شوید.

 

اگر برای روزهای ابتدایی نوروز سبزه را برای سفره هفت سین می‌خواهید، کمی زودتر شروع به سبز کردن آن کنید ولی برای روز سیزده فروردین بهتر است کمی دیرتر و با توجه به زمان لازم برای رشد بذرها آن را تهیه کنید.

 

معنی سین‌ های هفت سین

ایده های عالی برای عیدی سال 96 و تزیین پول

مدل های مختلف هفت سین 96

تنگ ماهی و ایده های جدید!

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید