در حال گرفتن اطلاعات...

روش هایی برای ورزشکار شدن و راحت ورزش کردن

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 2740

خیلی از افراد از اینکه در هنگام ورزش خسته می‌شوند و یا تحمل سختی و فشار ورزش را ندارند، از تمرینات بدنی فرار می‌کنند و یا با دلسردی زیادی که این سختی را بیشتر هم می‌کند، به ورزش کردن مشغول می‌شوند. اما آیا راهی برای آسان کردن ورزش نیز وجود دارد؟

روش هایی برای ورزشکار شدن و راحت ورزش کردن

همه ما می‌دانیم که ورزش کردن و انجام تمرینات بدنی کار مشکلی است و اگر بی‌تحرکی و تنبلی هم داشته باشیم، این سختی بیشتر هم می‌شود. اما نکته مهم این است که برای به دست آوردن تناسب اندام و حفظ آن و همچنین سلامتی تمام ارگان‌های بدن به ورزش کردن و تحرک نیاز داریم. به جای اینکه از زیر ورزش کردن شانه خالی کنیم و خود را در آینده نه چندان دوری به زحمت و فرسودگی دچار کنیم، بهتر است در فکر یادگیری روش‌هایی برای آسان شدن ورزش باشیم.

 

روش های ورزشکار شدن و راحت ورزش کردن

1. دوست پیدا کنید

بسیاری از کارشناسان معتقدند که داشتن یک رفیق و همراه در باشگاه‌های ورزشی یا محیط‌های دیگر، به افراد چاق برای ادامه دادن به ورزش و ایجاد پیوستگی در آن کمک فراوانی می‌کند.

حتما با یکی از دوستانتان به ورزش کردن روی بیاورید و یا اینکه در باشگاه با کسی که به شما نزدیکی بیشتری دارد دوست شوید و با او برنامه ورزش کردن بگذارید. حتی اگر این دو راه نیز برایتان میسر نیست، در شبکه‌های مجازی با کسی که می‌تواند در این زمینه به شما انگیزه دهد، آشنا شوید.

 

2. موسیقی

دویدن در هوای ابری

 

تاثیر موسیقی را فراموش نکنید. حتما موسیقی محرکی که با روحیه‌تان سازگار است را هنگام ورزش کردن گوش دهید و با آن تمرین کنید. حتی رقصیدن و آواز خواندن هم می‌تواند در بین ورزش، برایتان مفید باشد و ورزش کردن را لذت‌بخش کند.

 

3. تمرین مورد علاقه‌تان را انجام دهید

اگر ورزش کردن و عمل به برنامه‌های معرفی شده از سوی مربی برایتان سخت است، اصلا مجبور نیستید به آن‌ها پایبند باشید. با مشورت مربی خود، برنامه‌ای که در آن حرکات و تمرینات مورد علاقه و آسان وجود داشته باشد، در نظر بگیرید.

در نظر داشته باشید انجام حرکاتی که به آن علاقه ندارید، یکی از موانع ادامه دادن به ورزش است.

 

4. لباس ورزشی

لباس های ورزشی

 

پوشیدن لباس ورزشی زیبا و مناسب هم برای تشویق شما به ورزش موثر خواهد بود. اتفاقا لباس‌های ورزشی با رنگ‌های متنوع نوعی محرک به حساب می‌آیند که می‌توانید از این ویژگی بهره ببرید.

کفش و لباس زیبا تهیه کنید و برای لذت بردن از آن‌ها ورزش کنید.

 

5. خوب استراحت کنید

اگر خسته و کسل هستید به ورزش کردن مشغول نشوید. این کار نه تنها بازدهی زیادی برای لاغر شدن و کاهش وزن ندارد، بلکه خیلی زود شما را از تمرین کردن دلزده و سرد می‌کند. تداوم ورزش کردن از هر چیزی مهم‌تر است بنابراین اگر در اوقاتی احساس خستگی می‌کنید، ورزش کردن را به ساعتی دیگر موکول کنید تا بتوانید کمی استراحت کنید.

 

6. برای خودتان هدف تعیین کنید

بلند کردن وزنه

 

حتما از ابتدای شروع ورزش برای خودتان هدف تعیین کنید. اگر اضافه وزن دارید، تعیین مقدار مشخصی برای کاهش وزن در آخر هفته یا ماه می‌تواند انگیزه خوبی در شما ایجاد کند. یا برای ایجاد عضله در بدن، بلند کردن وزنه‌ای با ادازه مشخص و یا رفع چاقی موضعی هدف مشخصی را تعیین کنید.

نکته بسیار مهم این است که باید هدفی معقول و قابل دستیابی تعیین کنید تا هم رسیدن به آن غیر ممکن نباشد و هم اینکه در پایان تاریخی که مشخص کرده‌اید، باعث تشویق و انگیزه در شما شود.

 

تناسب اندام و کاهش وزن بدون ورزش و رژیم لاغری

رژیم لاغری - چگونه به راحتی وزن کم کنیم؟

رژیم 20 روزه کرفس ابرقدرت نسخه های لاغری !

8 توصیه عالی برای موفقیت در رژیم غذایی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید