نحوه مراقبت از لنزهای طبی و رنگی

دسته: لنز و عینک تاریخ نگارش: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 5759

برای استفاده از لنز حتما باید اقدامات بهداشتی رو کاملا رعایت کنین. می‌خوایم تو این مطلب با چندتا نکته کلیدی قراره یاد بگیریم روش صحیح نگهداری از لنز به چه شکل هست تا هم چشمامون آسیب نبینه و هم موندگاری لنز بالا بره.

نحوه مراقبت از لنزهای طبی و رنگی

برای استفاده از لنز حتما باید اقدامات بهداشتی را کاملا رعایت کنید. در این مطلب قرار است یاد بگیریم روش صحیح نگهداری از لنز به چه شکلی است تا هم چشمانمان آسیب نبیند و هم ماندگاری لنز بالا برود:

1. قبل از دست ردن به لنز، چه هنگام گذاشتن آن در چشم و چه هنگام درآوردن آن، حتما دستانتان را با آب و صابون خوب بشویید. بعد با یک حوله نرم و غیرپرزدار دستتان را خشک کنید. 

 

لنز رنگی

 

2. حالا لنز را برداشته و با محلول شست و شو به خوبی پشت و روی آن را شست و شو دهید. به هیچ وجه در مصرف محلول شست و شو صرفه جویی نکنید. طوری لنز را شست و شو دهید که تمام نقاط آن به محلول آغشته شود.

 

محلول شست و شوی لنز

 

3. بعد از هربار استفاده از لنز، جا لنزی رابا محلول شست و شوی جدید پر کنید و محلول قبلی را دور بریزید.

 

نگهداری از لنز

 

4. به هیچ عنوان برای شست و شوی لنز از آب یا آب مقطر استفاده نکنید. این کار تنها آلودگی‌ها را در سطح لنزتان افزایش می‌دهد.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید