در حال گرفتن اطلاعات...

عفونت ناخن و روشهای جلوگیری از آن

دسته: ناخن تاریخ نگارش: ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 3632

در صورتی که مراقبت‌های لازم در جهت بهداشت و سلامتی ناخن‌ها صورت نگیرد، ممکن است زمینه را برای ایجاد قارچ ناخن فراهم کند. برای جلوگیری از قارچ ناخن باید به چند نکته توجه کرد!

عفونت ناخن و روشهای جلوگیری از آن

مراقبت از ناخن‌ها نیز همانند مراقبت از پوست، مو و دندان‌ها از اهمیت ویژ‌ه‌ای برخوردار است. بافت، شکل و اندازه‌ی ناخن‌ها نشان‌دهنده‌ی مسایل مربوط به سلامتی بدن است به همین دلیل توجه و مراقبت از ناخن‌ها، از اهمیت زیلادی برخوردار است.

برای حفظ سلامت و زیبایی ناخن‌ها و جلوگیری از ایجاد قارچ ناخن،باید به چند نمته مهم توجه کرد که در این قسمت از زیبامون دات کام به آ‌ن‌ها اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید.

 

توصیه‌هایی برای جلوگیری از عفونت و قارچ ناخن‌ها

 

تمیز و خشک نگه داشتن ناخن‌های دست و پا

 

تمیز نکه داشتن ناخن دست و پا

 

یک ناخن سالم و زیبا در درجه اول نیازمند رعایت بهداشت است.

برای تمیز کردن ناخن‌ها می‌توانید از این روش استفاده کنید. ناخن‌های خود را به مدت 10 دقیقه در مخلوطی از آب گرم و صابون خیس کنید و با استفاده از یک مسواک نرم ناخن‌های دست و پای خود را تمیز کنید تا تمام آلودگی‌ها از روی ناخن‌ها پاک شود. سپس تمام ناخن‌ها و انگشت‌ها را به طور کامل خشک کنید زیرا رطوبت باقی مانده میان انگشتان دست و پا، زمینه را برای رشد قارچ‌ها فراهم می‌کند.

 

پوشیدن کفش مناسب

 

پوشیدن کفش مناسب

 

انتخاب کفش مناسب برای جلوگیری از قارچ ناخن پا و همچنین فرو رفتن ناخن انگشت شصت پا به درون پوست ضروری است.

کفشی را انتخاب کنید که انگشتان پای شما را تحت فشار قرار ندهند و هوا به راحتی بتواند در آن جریان داشته باشد. برای جلوگیری از ایجاد قارچ بر روی ناخن‌ها از جوراب‌های پنبه‌ای و تمیز استفاده کنید.

 

مانیکور و پدیکور ناخن

 

مانیکور و پدیکور ناخن

 

انجام مانیکور (برای ناخن‌های دست) و پدیکور (برای ناخن‌هاب پا) برای سلامتی ناخن‌ها خوب است. اما انجام مکرر این کار باعث می‌شود که ناخن‌ها شکننده و خشک شده و احتمال ایجاد عفونت در ناخن‌ها را افزایش می‌دهد و با ایجاد نقاط قرمز در اطراف ناخن نمود پیدا می‌کند.

 

اجتناب از پنهان کردن عیوب ناخن به وسیله لاک

 

لاک زدن

 

زرد شدن ناخن‌ها، ترک خوردن و یا فرورفتگی ناخن‌ها نشانه‌هایی از یک قارچ ناخن است. در واقع زمانی که این مشکلات را بر روی ناخن خود مشاهده کردید باید به پزشک مراجعه کنید و استفاده از لاک ناخن برای پوشش دادن به عیوب ناخن، فقط مشکل را بدتر خواهد کرد.

 

بررسی ناخن‌ها به طور منظم

 

بررسی ناخنها

 

پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. برای اینکه ناخن‌هایی سالم و زیبا داشته باشید حداقل هفته‌ای یک بار ناخن‌های خود را مورد بررسی قرار دهید و سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید. و با مشاهده‌ی هر نوع تغییر رنگ به فکر درمان اصولی برای آن باشید زیرا، تغییر رنگ ناخن اولین نشانه‌ی ایجاد قارچ ناخن است.

 

حفظ رطوبت ناخن با روغن‌های مفید

 

مرطوب کردن ناخن ها

 

برای جلوگیری از شکننده شدن ناخن‌ها و ایجاد قارچ ناخن، لازم است که رطوبت ناخن‌ها را با استفاده از یک روغن مفید و یا مرطوب‌کننده‌ی مناسب حفظ کنید. استفاده‌ی منظم از مرطوب‌کننده بر روی ناخن‌ها، به محکم شدن ناخن‌ها و رشد بیشتر آن‌ها کمک می‌کند و از بروز مشکلاتی مانند شکستن، ترک خوردگی و شکاف روی ناخن جلوگیری می‌کند.

روغن زیتون یکی از بهترین مرطوب‌کننده‌ها برای ناخن است. برای بهره‌مندی از فواید روغن زیتون، قبل از خواب، ناخن‌های خود را به‌طور کامل با روغن زیتون آغشته کنید تا روغن فرصت کافی برای نفوذ به عمق پوست را داشته باشد.

 

درمان‌های خانگی برای رشد ناخن‌ها

انواع ناخن و متدهای لاک زدن

رنگ لاک ناخن برای پاییز و زمستان 96

پوست پوست شدن دور ناخن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید