در حال گرفتن اطلاعات...

مخلوط کردن جوهرنمک با وایتکس ممنوع

بزرگنمایی
دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 3020

از ترکیب جوهر نمک و وایتکس، گاز کلر متصاعد می شود و کلر هم به اسید کلریدریک تبدیل می شود و برای ریه بسیار خطرناک است.

مخلوط کردن جوهرنمک با وایتکس ممنوع
فهرست موضوعات

همه ساله هنگام فرارسیدن ایام نوروز، شمار زیادی از افراد به ویژه زنان خانه دار دچار مسمومیت می‌شوند. خطر هنگامی شدت می یابد که مواد شوینده دیگر با جوهر نمک مخلوط شود و برای پاک کردن جرم‌های وان، دستشویی و دیگر لوازم خانه، استفاده گردندحساسیت پوست دست‌ ها به مواد شوینده

مخلوط جوهر نمک با دیگر شوینده‌ها، گاز خطرناکی به نام گاز کلرامین ایجاد می‌کند که این گاز موجب سوختگی راه‌های تنفسی، اختلال تنفسی، انسداد راه‌های تنفسی و حتی مرگ می‌شودماساژ درمانی بعد از خانه تکانی عید

خطرناک ترین مواد اسیدی که به ریه آسیب جدی می‌رساند، مخلوط کردن وایتکس و جوهرنمک برای شست وشو است. یکی از مواردی که آسیب جدی به ریه می‌رساند، استنشاق اسید است و متأسفانه برخی خانم های خانه دار برای از بین بردن لک کاشی ها به مواد شوینده، وایتکس اضافه می‌کنند و در برخی از مواقع نیز وایتکس را با جوهر نمک، در فضای بسته، ترکیب می‌کنند که استنشاق بخار متصاعد شده از این ترکیب، آسیب جدی و جبران ناپذیر به ریه‌ها وارد می‌کند.

 

خطر جوهر نمک برای ریه

 

جوهرنمک

 

از ترکیب جوهر نمک و وایتکس، گاز کلر متصاعد می‌شود و کلر هم به اسید کلریدریک تبدیل می‌شود. کسانی که در معرض استنشاق این ترکیب قرار می‌گیرند، با علایمی مانند آسم، تنگی نفس و خس خس سینه مواجه می‌شوند که با درمان دارویی به طور موقت برطرف می‌شود، اما به مرور زمان این علایم در آن ها باقی می‌ماند و هیچ وقت بهبودی کامل حاصل نمی‌شود و باید به طور مداوم از دارو استفاده کنند.

این مواد به ویژه در محیط‌های بسته یا محیط‌های با سقف کوتاه نباید استفاده شوند، زیرا گاز خطرناک این مواد به طور ناگهانی آزاد می‌شود و با استنشاق در محیط بسته موجب افت اکسیژن خون می‌گردد.

خانم ها بهتر است به جای جوهر نمک از دیگر تمیزکننده‌ها استفاده کنند و اگر ناگزیر به استفاده از جوهر نمک هستند، آن را در محیط باز و به میزان بسیار جزئی مصرف کنند و آن را با دیگر شوینده‌ها ترکیب نکنند.

مبتلایان به بیماری آسم و آلرژی و نیز کسانی که ریه های حساسی دارند به هیچ عنوان نباید از مواد اسیدی مانند وایتکس یا هر ماده اسیدی پاک کننده دیگر برای شست وشو استفاده کنند.

کسانی هم که به وسواس مبتلا هستند باید وسواس خود را درمان کنند و در صورت استفاده، حتما به استاندارد بودن این مواد توجه داشته باشند.

همچنین پس از مصرف مواد شوینده، سفید کننده، جرم بر و لوله بازکن در محیط‌های دربسته و کوچک مانند دستشویی و حمام به هیچ عنوان در یک مکان‌ها توقف نکنید، چرا که گازهای تولید شده در این محیط ، سمی می‌باشند.

استفاده مفید از شامپوهای تاریخ گذشته

در خانه تکانی و هنگام کار با شوینده ها چطور تنگی نفس را درمان کنیم

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
محمد جمشیدزهی
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
امروز بخاطر گندزدایی درمانگاهی که در اون کار میکنم و البته دلیلش جلوگیری از شیوع کرونا بود از ترکیب تیرک و وایتکس استفاده کردم بعد از ۵دقیقه شروع به سرفه کردن کردم و نفسم گیر کرد و نزدیک بود داخل یک اتاق بیفتم سریع اومدم بیرون ولی تا الانسینه ام درد می‌کنه و گلوم سوزش داره .و بعد یکی از همکاران که متوجه شدگفت کار خطرناکی کردی.خیلی مواظب باشید خیلی خطرناک هست تجربه ی بدی بود
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید
فهرست موضوعات