در حال گرفتن اطلاعات...

آرایش چشم های ریز و کوچک با این ترفند ها

دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 5759

حتی اگر چشم‌های کوچک و ریزی هم نداشته باشید، باز هم بهتر است ترفندهایی که چشم‌ها را بزرگ‌تر نشان می دهند را یاد بگیرید. اما اگر چشم‌ها به طور طبیعی ریز و کوچک باشند چه؟ در این صورت یادگیری این ترفندها بسیار ضروری است و حتما باید نکات معمول در آرایش چشم‌ها را بدانید.

آرایش چشم های ریز و کوچک با این ترفند ها

برای داشتن چشمانی بزرگ‌تر و درشت‌تر خیلی به آرایش‌های سنگین و خسته کننده و البته زمان‌بر نیازی نیست و می‌توانید با چند ترفند ساده آرایشی، چنین چشم‌های جذاب و زیبایی را برای خود ایجاد کنید.

 

درشت کردن چشم ها با ترفندهای آرایشی

مرحله اول

مداد سفید کشیدن

 

بعد از انجام زیرسازی‌های معمول و همیشگی برای چشم‌ها، یک مداد سفید یا بژ مرغوب و با کیفیت انتخاب کنید. این مداد برای داخل پلک پایین استفاده می‌شود، بنابراین از هر نوعی استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث آسیب و التهاب در چشمانتان شود.

استفاده از این مداد برای پلک پایین به این خاطر است که تمام مرزبندی و رنگ‌های موجود در این ناحیه را خنثی کند و با این روش چشم‌ها بزرگ‌تر به نظر آیند. به هیچ وجه از خط چشم و سایه چشم تیره و مشکی در این ناحیه استفاده نکنید. زیرا به شدت چشمان شما را کوچک‌تر از چیزی که هست نشان می‌دهد.

 

مرحله دوم

ریمل زدن

 

حالا مژهای پلک پایین خود را ریمل بزنید. بعد از اینکه داخل پلک پایین را مداد سفید کشیدید، با استفاده از ریمل برای مژه‌های پایینی، یک قاب در چشم‌ها ایجاد کنید و اندازه آن را بزرگ‌تر از حالت طبیعی خودش نشان دهید. البته قبل از اینکه ریمل بزنید، حتما سیاهی زیر چشم را با استفاده از کانسیلر مناسب بپوشانید.

ریمل زدن به مژه‌های پایین باعث می‌شود چشم‌ها جذاب‌تر هم بشوند.

 

مرحله سوم

سایه چشم روشن

 

با یک سایه چشم روشن مانند سفید و نقره‌ای که یک کنتراست نور عالی ایجاد می‌کند، اطراف گوشه پلک پایین و قسمت‌هایی از گوشه داخلی چشم‌ها را سایه بزنید تا روشن‌تر از سایر قسمت‌ها شود.

این یک تکنیک قدیمی و رایج در آرایش کردن است که برای چشم‌های کوچک پرکاربرد می‌باشد. رنگ سایه سفید و روشن چشمان شما را بازتر و درشت‌تر می‌کند و حالت گرفته و کوچکی آن را می‌پوشاند.

 

مرحله چهارم

مژه مصنوعی گذاشتن

 

تکنیک بعدی که بسیار هم کارآمد است، این است که از مژه‌های مصنوعی استفاده کنید. بهتر است مژه مصنوعی مورد استفاده‌تان سرتاسری نباشد و بتوان با چند تار از آن در بخش‌های خاصی از پلک کار کرد.

همان طور که در تصویر می‌بینید، استفاده از مژه‌های مصنوعی بلند برای مرکز پلک بالا و انتهای پلک پایین مناسب‌تر از هر بخش دیگری است. مژه‌های بلند حجم کلی چشم‌ها را افزایش می‌دهد و همین باعث می‌شود چشمانتان بزرگ‌تر به نظر آیند.

 

مرحله پنجم

سایه زدن

 

حالا نوبت خط چشم است. خط چشم دوتایی بهترین مدل برای شماست، ابتدا با یک خط چشم کمرنگ مدل گربه‌ای کلاسیک شروع کنید و دم آن را رو به بالا بکشید و بعد با یک مداد چشم سفید، زیر آن را روشن کنید و یک خط در زیر و امتداد آن بکشید.

 

استفاده هوشمندانه از تمام مراحل پیشین باعث می‌شود چشمانی درشت‌تر و البته جذاب‌تر داشته باشید. توصیه ما به شما این است که تمام مراحل را در کنار هم استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. ضمن اینکه باید گفت، اشتباه در هر کدام از این مراحل می‌تواند به ضرر اندازه چشمانتان تمام شود، بنابراین در رعایت این اصول هم دقت کنید و هم با تمرین در آن خبره شوید.

 

بایدها و نبایدهای آرایش چشم

مثل حرفه‌ای‌ها سایه چشم بزنید

آموزش آرایش صورت دخترانه بسیار شیک برای بهار و عید 97

ترندهای خاص و جالب این روزها برای آرایش صورت

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید