در حال گرفتن اطلاعات...

کم کردن وزن با انجام کارهای منزل

دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 6858

اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی را ندارید می‌توانید به سادگی و با انجام کارهای منزل تحرک و کالری‌سوزی بیشتری داشته باشید!!

کم کردن وزن با انجام کارهای منزل

ورزش کردن و داشتن یک برنامه تمرینی مناسب بهترین راه برای کاهش وزن است. اما اگر وقت کافی برای رفتن به باشگاه را ندارید، می‌توانید با استفاده از راه‌های ساده به کالری‌سوزی در بدن خود کمک کنید. یکی از این راه‌ها انجام کارهای منزل است. برای انجام کارهای منزل انگیزه‌ای قوی مانند کاهش وزن را در نظر بگیرید تا انجام این کارها برایتان لذت‌بخش شود.

سوزاندن کالری به چند عامل مختلف بستگی دارد که می‌توان به نوع فعالیت، سرعت، شدت و مدت زمان انجام آن‌ها اشاره کرد. علاوه‌بر این، سوخت‌وساز بدن نیز در سوزاندن کالری نقش مهمی دارد. صرف نظر از این عوامل، انجام کارهای خانه یک راه بسیار عالی برای سوزاندن کالری است.

در این قسمت از زیبامون دات کام به تعدادی از این کارها اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

کالری سوزی با انجام کارهای خانه

 

تمیز کردن خانه

 

تمیز کردن خانه

 

تمیز کردن خانه، یک تمرین ورزشی روزانه محسوب می‌شود. اختصاص دادن یک ساعت در روز به تمیز کردن خانه، مرتب کردن تخت‌خواب، تمیز کردن کابینت‌ها و دیگر فعالیت‌های مربوط به خانه می‌تواند به کالری‌سوزی در بدن کمک کند.

10 دقیقه گردگیری در روز باعث حرکت عضلات بازو به بالا و پایین شده، 15 تا 20 دقیقه جارو کردن خانه، فشار مناسبی را به عضلات دست و ران‌ها وارد می‌کند. اگر برای انجام کارهای روزانه منزل برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید می‌توانید از این کارهای ساده به عنوان راهی برای کاهش وزن استفاده کنید.

 

شستن لباس‌ها

 

شستن لباس‌

 

اگرچه شستن لباس برای بسیاری از افراد سخت و طاقت‌فرسا است اما می‌توان گفت با انجام این کار می‌توان کالری بسیاری سوزاند. کاهش وزن و سوزاندن کالری می‌تواند انگیزه‌ای برای انجام این کار باشد.

شستن لباس، خم کردن، بلند کردن و اتو کردن لباس‌ها به مقدار خوبی انرژی نیاز دارد و می‌توان از آن به عنوان یک تمرین ورزشی مفید برای کاهش وزن استفاده کرد.

 

باغبانی

 

باغبانی

 

انجام کارهای باغبانی یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن تناسب اندام و وزن سالم است. یک ساعت کار باغبانی و رسیدگی به آن‌ها می‌تواند در حدود 330 کالری بسوزاند. این مقدار از کالری سوزی برای یک ساعت فعالیت مقدار بسیار مناسبی است.

حفاری در خاک، آبیاری گیاهان و مرتب کردن شاخ و برگ درختان، فشار زیادی را به بازوها، ران و شانه‌ها وارد می‌کند. علاوه‌ بر این، انجام کارهای باغبانی با افزایش ضربان قلب، تقویت سیستم قلبی و افزایش تعرق همراه است.

 

رنگ کردن اتاق

 

رنگ کردن اتاق

 

اگر به ایجاد تنوع در محیط زندگی خود علاقه‌مند هستید می‌توانید با رنگ کردن اتاق‌ها علاوه بر ایجاد تنوع به سوزاندن کالری‌های اضافی نیز کمک کنید. نقاشی کردن شامل حرکات و جنبش زیادی است که در طول انجام آن، تمام قسمت‌های بدن درگیر شده و به حرکت درمی‌آیند.

اگر به مدت یک ساعت به رنگ کردن اتاق مشغول شوید، از یک تمرین عالی برای بدن خود بهره‌مند شده‌اید و از این طریق به سفت شدن عضلات شکم و تقویت ماهیچه‌های اصلی کمک کرده‌اید.

 

خرید کردن و آشپزی

 

آشپزی

 

پختن غذا و آشپزی کردن یک عادت خوب و مناسب است. زیرا علاوه‌بر کنترل کردن مواد غذایی برای یک غذای سالم، می‌توانید با انجام حرکات مربوط به آشپزی تحرک و فعالیت بیشتری داشته و به کالری سوزی بیشتر کمک کنید. شستن ظرف‌ها نیز یک راه بسیار مناسب برای کالری سوزی است.

برای تهیه‌ی مواد اولیه تا فروشگاه پیاده‌روی کنید. حمل کیسه‌های خرید یک تمرین مناسب و خوب هستند و اگر وزن کیسه‌ها به طور متعادل بین هر دو دست تقسم شود می‌تواند به عنوان یک تمرین ورزشی مفید برای دست‌ها و بازوها عمل کند.

 

شکمی تخت با این تمرینات در خانه

چند تمرین آسان برای تقویت و بهبود درد زانو

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید