در حال گرفتن اطلاعات...

آشنایی کامل با فواید زالو درمانی و عوارض آن

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 3321

تقریبا از شروع تمدن بشری از زالو برای درمان و بهبود بیماری‌های پوستی و عفونتی، بیماری‌های دندان و اختلالات عصبی استفاده می‌شده است و در سال‌های اخیر هم توجه و استقبال از آن بیشتر شده و خیلی از افراد یا این درمان را تجربه کرده‌اند و یا حداقل پیشنهاد استفاده از آن را داشته‌اند.

آشنایی کامل با فواید زالو درمانی و عوارض آن

امروزه از زالو در جراحی‌های پلاستیک و سرپایی بسیار استفاده می‌شود و دلیل آن هم، ترشح پروتئین و پپتیدهایی است که سبب جلوگیری از لخته شدن خون می‌گردد. در درمان زخم‌های ناشی از جراحی‌ها، گردش خون، تاثیر به سزایی در سرعت آن دارد.

از این جانور خون‌آشام، هم به صورت زنده و هم از مواد شیمیایی و مترشحه از بدنش مورد استفاده قرار می‌گیرد که مجموع استفاده‌های اینچنینی از این کرم را زالو درمانی می‌گویند.

 

آشنایی با فواید زالو درمانی

 

زالو درمانی

 

1. در بیماران دیابتی به دلیل کاهش گردش خون در اعضای بدن (بیشتر پاها) و مشکلات عروقی در این اعضا، احتمال لخته شدن خون و پیشرفت زخم را بیشتر می‌کند و نهایتا منجر به قطع عضو می‌شود. اما تحقیقات نشان داده‌اند که استفاده از زالو درمانی این روند را کنترل و متوقف کرده و گردش خون در بافت را بهبود می‌بخشد و احتمال از دست دادن عضو را خیلی کمتر می‌کند.

2. کاهش فشار خون در بیماران مبتلا به پرفشاری.

3. کم کردن تورم رگ‌ها در بیماران مبتلا به واریس.

4. کمک به کاهش تورم و التهاب در بیماران مبتلا به آرتروز.

5. زالو درمانی در بهبود عفونت، جوش و آکنه صورت و بدن نیز موثر است.

6. تحقیقاتی در حال بررسی تاثیرات مواد شیمیایی مشتق شده از زالو، در درمان و بهبود سلول‌های سرطانی است که انجام آزمایشات آن روی سگ‌ها، از بیشتر شدن تعداد سلول‌های سرطانی جلوگیری کرده است.

7. بسیاری از متخصصان طب سنتی بر این باورند که می‌توان از زالو درمانی برای کاهش عوارض بیماری‌هایی مانند رعشه و آلزایمر کمک گرفت.

8. زالو با مکیدن خون بیمار در کاهش عفونت خون و عوامل آلرژی‌ زا در آن، موثر خواهد بود.

 

آیا زالو درمانی می‌تواند عوارض جانبی داشته باشد؟

معمولا خیلی کم پیش می‌آید که زالو درمانی دارای عوارض خطرناک و غیر قابل کنترل باشد، اما اگر زالوها در محیط آلوده رشد یافته باشند، ممکن است سبب انتقال بیماری باکتریایی شوند. به همین دلیل باید از آلوده نبودن زالوها کاملا مطمئن شد.

 

پایین آوردن تب بدون دارو به همراه تصاویر

چرا همیشه احساس گرسنگی می‌ کنید؟

خواص معجزه آسای پنهان در دمنوش و چای پونه

گیاهان دارویی را خودسرانه مصرف نکنید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید