در حال گرفتن اطلاعات...

نکات لازم برای خرید آجیل عید نوروز

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1817

رعایت نکات زیر برای خرید آجیل عید نوروز و مصرف آن در ایام نوروز به شما کمک می‌کند تا بهترین آجیل را تهیه و مصرف کنید و دچار مشکل نشوید.

نکات لازم برای خرید آجیل عید نوروز

برای خرید آجیل عید نوروز همیشه سعی کنید آجیل و دانه‌های روغنی را به اندازه‌ی مصرفتان بخرید تا همان قدر که تازه هستند از آنها استفاده کنید. آجیل به دلیل روغن زیادی که دارد خیلی زود فاسد می‌شود. حتما قبل از خرید آجیل با خوردن چند دانه از آنها از کیفیت طعم و تازه بودنش اطمینان حاصل کنید اگر غیر از این بود از خرید آجیل صرف نظر کنید. آجیل خورها بخوانند

در فروشگاه‌های بزرگ اغلب آجیل‌ها در ظرف‌های مخصوصی نگه داشته می‌شوند زیرا آجیل نباید در هر ظرفی نگه‌داری کرد. برخی از فروشگاه‌ها مستقیما آجیل را از کشاورزان می‌خرند بنابراین کیفیت آجیل بسیار بالاست اما باز هم شما قبل از خرید آجیل چند دانه از آنها را تست کنید یا از فروشندگان  بپرسید که این آجیل‌ها تازه هستند یا خیر. آجیل را در کجا نگهداری کنیم

 

نکات مهم در تشخیص آجیل خوب

 

آجیل عید نوروز

 

در خرید آجیل عید نوروز آجیل‌هایی را که مزه‌ی ترش دارند و بوی نامطبوعی می‌دهند نخرید. حتی اگر آجیل خریدید و در منزل متوجه ترش بودن آنها شدید فورا آجیل‌ها را پس بدهید آجیل ترش باعث بیماری می‌شود.

همیشه سعی کنید آجیل کم نمک بخرید. دقت کنید زیرا گاهی اوقات برای پنهان کردن ترش بودن و بوی بد آجیل به آنها نمک میزنند پس سعی کنید همیشه ترجیحا آجیل خام بخرید.

پس از خرید آجیل بهترین جا برای نگه داری آجیل در یخچال یا جاهای خنک است. آجیل را باید در ظروف در بسته قرار دهید و آن را در یخچال نگه داری کنید اگر آجیل ها مازاد مصرف‌تان است می‌توانید به مدت 3 ماه آن‌ها را فریز کنید.

آجیل‌ها را خیس کنید. تعجب نکنید زیرا معمولا در طی فرآیند بو دادن آجیل‌ها بخشی از کیفیت آجیل از بین می‌رود بنابراین بهتر است آنها را قبل از خوردن خیس کنید تا هم راحت‌تر خورده شوند و آسیب کمتری به دندان‌ها بزنند هم راحت‌تر هضم شوند. شما با شستن آجیل‌ها تانیک اسیدی را که به آجیل‌ها در فرآیند بو دادن می‌زنند از بین می‌برید.

اگر آجیل‌ها را شستید باید آنها را در یخچال یا فریزر نگه دارید تا ترش نشوند. آجیل‌هایی که مثل بادام و فندق سخت‌تر هستند یا پوست سفت‌تری دارند باید به مدت 24 ساعت خیس کنید. مثلا گردو جزء آجیل‌های نرم است اما معمولا طعم تلخی را هنگام خوردن احساس می‌کنیم بهتر است گردو را 12 ساعت بخیسانیم. حتی تخمه کدو یا تخمه آفتابگردان را هم می‌توانید بخیسانید تا نرم‌تر شوند و آسیب کمتری به دندان‌ها بزنند.

همیشه باید دقت کنید که آجیل‌هایی را که خیساندید فورا مصرف کنید. آجیل‌ها معمولا زود کیفیت‌شان را از دست می‌دهند به طور کلی باید آجیل ها زود مصرف شوند.

می‌توانید خودتان در خانه آجیل‌ها را بو بدهید. آنها را در ماهی تابه یا فر قرار دهید و با دمای پایین آنها را بو بدهید در حین بو دادن آجیل ها باید با دقت به آنها نگاه کنید تا نسوزند چون آجیل‌های سوخته طعم بسیار بدی دارند.

به هر حال در ایام نوروز آجیل‌های فراوانی را مصرف می‌کنیم پس بهتر است علاوه بر خرید آجیل در خوردن آن هم دقت کنیم. آجیل‌ها را با میوه‌های خشک مخلوط کنید تا تنقلات سالم‌تری داشته باشید. می‌توانید از آجیل‌ها و دانه‌های روغنی در سالادها، همراه با کباب یا سیب زمینی سرخ کرده استفاده کنید. آجیل‌ها را خرد کنید و در تهیه نان، بیسکوییت، نوشیدنی‌ها، کیک و در تهیه انواع  سس از آنها استفاده کنید.

مصرف آجیل برای کودکان

بادام پرطرفدار در آجیل

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید