در حال گرفتن اطلاعات...

روش تازه نگه داشتن سبزی به مدت 1 هفته

دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 3479

سبزی خوردن‌های خوشمزه و اشتها آوری که پای ثابت سفره‌ی بسیاری از خانواده‌های ایرانی است، هر کدام ویژگی‌های تغذیه‌ای و درمانی خاص دارد.

روش تازه نگه داشتن سبزی به مدت 1 هفته

همیشه وقتی سبزی خوردن می‌خریم چند روز پس از خرید، سبزی‌ها پلاسیده می‌شود وباید دور ریخته شود حالا می‌خواهیم بدانیم آیا می‌توان سبزی را بیشتر از یک هفته نگه داشت؟ تناسب اندام و جلوگیری از پیری با لوبیا سبز

 

استفاده از دستمال‌های آشپزخانه و کیسه پلاستیک برای تازه نگه داشتن سبزیجات

این روش شاید یکی از رایج ترین روش‌های نگهداری کاهو است که شامل شستن و خشک کردن برگ‌ها، سپس قرار دادن آن‌ها روی کاغذ و بعد پیچیدن آنها در کاغذ با کمترین هوا و سپس قرار دادن آن در کشوی یخچال است. در این روش، کاغذ رطوبت اضافی سبزی‌ها را جذب می‌کند و مانع لزج شدن آن ها می‌شود. کیسه فریزر نیز مانع گردش پیدا کردن هوای اضافه می‌شود در نتیجه روند پلاسیدگی را کند می‌کند و تا 5 روز سبزی سالم می‌ماند پس از 7 روز، برخی از برگ‌ها پلاسیده می‌شود اما قابل خوردن است. عادات سالم افراد لاغر

 

روش نگه داری سبزی خوردن

 

سبزی خوردن پاک کرده

 

در این روش، یک ظرف پلاستیکی با کاغذ پوشیده می‌شود. سبزیها را در آن قرار می‌دهند و سپس با لایه ای از کاغذ پوشیده می‌شود. ظرف را نیز می‌بندیم جعبه از آسیب رسیدن به سبزی‌ها پیشگیری می‌کند. در این روش تا 5 روز سبزی‌ها سالم و تازه می ماند، پس از 7 روز برخی برگ‌ها پلاسیده می‌شود اما قابل خوردن خواهد بود و پس از 10 روز غیر قابل خوردن.

 

یک کیسه پلاستیکی و هوا برای تازه نگه داشتن سبزیجات

در این روش سبزی‌ها، در یک کیسه قرار می‌گیرد کمی در آن هوا دمیده می‌شود، سپس کیسه از بالا پیچیده و با یک باند لاستیکی بسته می‌شود. هوای کافی باعث تازه ماندن سبزی می‌شود. در این روش نیز سبزی‌ها تا 7 روز خوب و سالم می‌ماند. پس از این سه روش کدام را باید انتخاب کرد؟ برای ترد ماندن و ماندگاری طولانی مدت روش 2 مناسب تر است و در صورتی که قصد ندارید سبزی‌ها را برای بیش از یک هفته نگه دارید می‌توانید از دو روش دیگر استفاده کنید.

با این سبزیجات سریع لاغر شوید

ادویه ها و سبزیجات خشک را برای چه مدت زمان می‌توان نگه داشت

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید