در حال گرفتن اطلاعات...

صداهای بدن از چه چیزی خبر می دهند؟

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 1294

به عقیده متخصصان صدای بدن راهی است برای برقراری ارتباط و علامتی که بدن برای اعلام یک مشکل احتمالی از خود تولید می‌کند.

صداهای بدن از چه چیزی خبر می دهند؟

رازهای پنهان در صدای بدن ،سر و صداهایی که بدنتان تولید می‌کند هر کدام علتی نهفته در سلامت شما دارند که بایستی جدی گرفته و رفع شوند. باورهای غلط درباره زمان میوه خوردن

بدن انسان صداهایی از خود تولید می‌کند و این یک امر طبیعی است اما هر صدایی طبیعی تلقی نمی‌شود و بایستی ریشه آن کشف شود. غذاهای سالم و مهم برای سلامت آقایان

تا به حال به این فکر کرده اید که صداهای شنیده شده از بدنتان چه معنا و مفهومی دارند؟ یک صدای ناگهانی گاهی می‌تواند موجب خجالت زدگی شما شود از طرفی نگران خواهید بود که چرا این صدا به گوش رسید.

متخصصان صداهای بدن را روشی مفید برای ایجاد ارتباط با اعضای داخلی بدن می‌دانند چرا که هر یک از اعضا با تولید صدا ارتباط ایجاد کرده و پیامی می‌رساند و درصورت رسیدگی از ایجاد بیماری‌ها و مشکلات جدی‌تر بزرگتر جلوگیری می‌شود.

 

زنگ زدن یا وزو گوش‌ها

 

وزوز گوش

 

اگر صدای زنگ گوش شما به صورت مداوم ادامه یابد هشداری است از علائم tinnitus که در واقع وزوز گوش به دلیل وجود عفونت شدید ایجاد می‌شود و بایستی فورا درمان شود.

 

علل تولید صدای بدن از گوش تا مفاصل

اگر گوشتان با هر حرکت بدن صدایی مثل "تق" ضعیف می‌شنود، حالتی که در اکثر افراد با ایستادن و حرکت ناگهانی رخ می‌دهد بایستی بدانید که احتمال آسیب و پارگی رباط در بدن شما بالاست.

 

سکسکه نشانه چیست

صدایی که همه انسان‌ها ان را حتی برای یکبار هم شده در طول عمرشان تجریه می‌کنند.

سکسکه وقفه‌ای است که در اسپاسم دیافراگم رخ می دهد. در واقع این صدا به دلیل واکنش اعصاب فرنیک به هیجان و .. است.

 

 غرش روده، سر و صدای شکم نشانه چیست

 

صدای شکم

 

صدایی خجالت اور که اغلب آن را با اصطلاحی به نام سردی تعبیر می کنند یکباره تولید می‌شود.

اگر این صدا را به صورت مداوم و مکرر می‌شنوید حتما به یک متخصص روده و دستگاه گوارش مراجعه کنید اما اگر تولید صدای روده در شما گهگاهی رخ می دهد می‌تواند به دلیل حرکت هوای سیال در سیتم گوارشی و پاکسازی روده از باقی مانده مایعات و مواد غذایی باشد.

 

خرخر شبانه خبر از چه می‌دهد

برخی از افراد به دلیل ابتلا به آسم یا آلرژی یا مشکلات تنفسی دیگر خرخر می‌کنند. پس باید یه یک متخصص گوش ، حلق و بینی مراجعه کنید تا مشکل اصلی را برطرف کنید.

سیگار کشیدن و نوشیدن الکل قبل از خواب نیز یکی دیگر از دلایلی است که افراد به خرخر کردن می‌افتند! پس قبل از اینکه به تختخواب‌تان بروید لطفا از سیگار کشیدن و نوشیدن خودداری فرمائید. الکل و نیکوتین سیگار باعث ایجاد مشکلاتی در مجرای تنفسی می‌شود و اجاره تنفس سالم به فرد خوابیده را نمی‌دهد.

فواید چای سیاه برای سلامت بدن

عادتهای مضر در محل کار که برای سلامتی خطرناکند

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید