در حال گرفتن اطلاعات...

توصیه های مهم برای داشتن عمر طولانی

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 1678

داشتن عمر طولانی تنها با آرزو کردن محقق نمی‌شود، یکی از فاکتورهای افزایش طول عمر داشتن سلامتی است که برای کسب آن بهتر است چند نکته را بدانید.

توصیه های مهم برای داشتن عمر طولانی

امید به زندگی بین مردان ایرانی، 68-58 سال و بین زنان ایرانی، 71-61 سال است. این در حالی است که فقط 5 درصد از مردم ایران یعنی 1 میلیون و 844 هزار و 967 مرد و 2 میلیون و 55 هزار و 846 زن، بیشتر از 65 سال سن دارند. سازمان بهداشت جهانی بیشترین مرگ و میر را در میان مردم کشورهای توسعه یافته بین سنین 77 تا 81 سالگی و در میان مردم کشورهای درحال توسعه بین 35 تا 60 سالگی اعلام کرده است. جالب است بدانید که بیشترین افراد بالای 100 سال که از نظر پزشکی مورد آزمایش‌های مختلفی قرار گرفته‌اند و صحت کهولت سنشان هم به اثبات رسیده است، اهل کشورهای آمریکا و ژاپن هستند. راهکارهایی برای داشتن یک زندگی سالم

فقط می‌توان با یک برنامه‌ریزی صحیح و تغییر در روش زندگی، کیفیت و طول عمر را افزایش داد. روش مقابله با پیری و داشتن زندگی سالم

همه‌ی ما دوست داریم که صحیح و سالم زندگی طولانی مدتی داشته باشیم و در آن شکی نیست، به همین دلیل باید فاکتورهایی را رعایت کنیم. همه ی ما به طور طبیعی آرزوهای بیشماری داریم اما باید به قدر کافی زنده باشیم تا به آنها برسیم.

سلامتی یکی از فاکتورهای زندگی کردن است ولی اگر تحت تاثیر بیماری باشید شانس زندگی کاهش پیدا می‌کند مخصوصاً اگر از بیماری کشنده مانند سرطان رنج می‌برید و بیماری‌های ساده مثل سرماخوردگی و آنفولانزا سیستم ایمنی بدن را کاهش می‌دهد.

 

7 نکته برای داشتن عمر طولانی

 

عمر طولانی زن و مردها

 

نکته 1: هر روز ورزش کنید بدون اینکه حتی یک روز را از دست بدهید، ورزش فاکتوری کلیدی برای طول عمر محسوب می‌شود. ورزش کردن سیستم ایمنی بدن را بالا می‌برد و از بیماری‌های کشنده جلوگیری می‌کند.

نکته 2: پرهیز از خوردن گوشت و درعوض گیاه خوار شدن طول عمر را زیاد می‌کند و قلب را سالم نگه می‌دارد.

نکته 3: نکته دیگر این است که وقتی سیر هستید از خوردن غذا بپرهیزید، این عادت باعث می‌شود از بیماری‌های عفونی در امان باشید.

نکته 4: کاهش استرس یکی دیگر از فاکتورهای مهم است چون منشاء بسیاری از بیماری‌ها و حتی مرگ استرس است.

نکته 5: کارشناسان بر این باورند افرادی که هدف مشخصی دارند تمایل بیشتری به طول عمر دارند و نسبت به سلامتی خود هوشیارند، چون می‌خواهند به هدفشان برسند.

نکته 6: غذاهای فست فودی را کنار بگذارید، مخصوصا بعد از 30 سالگی به دلیل چربی‌های ناسالم طول عمر را کاهش می‌دهد.

نکته 7: طبق مطالعات بدست آمده افرادی که دوست بیشتری دارند و اجتماعی‌تر هستند تمایل دارند بیشتر زندگی کنند، چون اغلب آنها به کاهش استرس شما کمک می‌کنند.

چای زنجبیل برای زندگی سالم

با این کارهای ساده 10 سال به طول عمر خود بیافزایید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید