در حال گرفتن اطلاعات...

مراحل اصولی پاک کردن پنجره ها

دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 1936

هیچ کس تمیر کردن پنجره‌ها را دوست ندارد، چون کار دوست داشتنی‌ای نیست. ولی حالا که قرار است زحمت بکشید، نگذارید با بی توجهی زحماتتان هدر رود.

مراحل اصولی پاک کردن پنجره ها

در این مطلب روش‌های چگونگی تمیز کردن پنجره‌ها را و اینه که شما می‌توانید با بکار گیری مواد شوینده‌ای که معمولا" در همۀ خانه‌ها پیدا می‌شود شیشه‌های پنجره ها را تمیز کنید.

اگر به حفظ و نگهداری شیشه پنجره‌های خانه توجه نکنیم، بسیار زود کثیف می‌شوند و علاوه بر اینکه ظاهر خانه را بد نشان می‌دهند، خود شیشه ها به مرور فرسوده و شکننده می‌شوند. تمیز کردن خانه در چه فاصله زمانی باید انجام شود

حداقل دو تا سه بار در سال باید شیشه ها تمیز شوند. در اینجا روش تمیز کردن بی دردسر شیشه‌ها با وسایل خانگی ارائه شده است. روش های اصولی مرتب کردن خانه

لوازم مورد نیاز برای تمیز کردن پنجرهشیلنگ آب یا یک سطل آب سرد، برس نرم، یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی، یک ظرف یا کاسه بزرگ، پارچه تمیز، سرکه یا محلول آمونیاک.

 

مراحل اصولی تمیز کردن پنجره‌ها

 

پنجره های تمیز

 

درون کاسه‌ای، مایع ظرفشویی را با مقداری آب ولرم مخلوط کنید. برای تمیزکردن شیشه هایی که فقط خاک گرفته‌اند، فقط از این محلول استفاده کنید. اما شیشه‌هایی که کثیف‌تر از این هستند، به محلولی قوی‌تر نیاز دارند.

بدین منظور به محلول شوینده‌تان کمی آمونیاک و یا سرکه اضافه کنید. برای اینکه شیشه ها شفاف‌تر شوند، می توانید از نشاسته ذرت نیز استفاده کنید.

افزودن الکل به محلول شوینده نه تنها شیشه‌ها را بدون گذاشتن خط و یا خطوطی تمیز می‌کند، بلکه باعث می‌شود که آنها زود خشک شوند.

با استفاده از شیلنگ آب، شیشه پنجره را به خوبی مرطوب کنید. البته فشار آب باید ملایم باشد تا صدمه‌ای به شیشه نزند. با خیس کردن شیشه می‌توانید لکه‌های موجود روی شیشه را بدون خش انداختن تمیز کنید.

البته برای صرفه جویی در آب می‌توانید با استفاده از اسفنج خیس روی لکه‌ها بمالید و آنها را با ملایمت پاک نمایید.

وقتی شیشه کاملا خیس شد، با استفاده از برس و یا اسفنج شیشه را تمیز کنید. شیشه را از قسمت داخل، به صورت افقی یا عمودی تمیز کنید و قسمت بیرونی را برعکس آن انجام دهید.

 بدین ترتیب متوجه رگه‌های به جا مانده حاصل از شستشو و یا لکه‌ها می‌شوید.

 پس از اینکه دو طرف شیشه را یکبار تمیز کردید، پس از خشک شدن شیشه، در صورت نیاز یکبار دیگر آن را برس بکشید.

اکنون با پارچه ای نرم و خشک، از بالای شیشه به پایین بکشید و شیشه را خشک کنید. شیشه را حتما با پارچه تمیز کنید. اگر شیشه، خودش خشک شود، به احتمال زیاد شاهد لکه‌های خشک شده آب به روی شیشه خواهید بود.

نکته: از کاغذ و یا روزنامه‌های باطله نیز می‌توانید برای خشک کردن شیشه استفاده کنید. حتی کاغذ روی شیشه مانند پارچه، پرزی باقی نمی‌گذارد.

نقاطی که باید آنها را تمیز کنید

آلوده ترین وسایلی که با آنها در تماس هستید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید