در حال گرفتن اطلاعات...

بهترین راه‌ها برای تقویت کردن حافظه

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 3674

بهترین راه برای جلوگیری از آلزایمر تغییراتی است که بدون دردسر می توان وارد زندگی کرد، نکات ساده برای تقویت حافظه را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین راه‌ها برای تقویت کردن حافظه

تعریف حافظه: توانایی به خاطر آوردن یا فراخوانی آنچه آموخته یا تجربه شده است را حافظه می‌گویند. علامت های خطر بیماری ام اس

مغز انسان به کمک سه نوع حافظه فعالیتهای خود ر انجام می‌دهد:

حافظه حسی

حافظه کوتاه مدت

حافظه بلند مدت

یک بخش از عملکرد ذهن به سبک زندگی بستگی دارد، اینکه چه مقدار غذا می‌خورید، می خوابید و راه می روی هم جزو اینها محاسبه می شود. فقط نشستن و مطالعه کردن به پیشرفت درسی کمک نمی‌کند و نیازی نیست فعالیت های روزمره را بالا ببرید. اگر مراقب مغز خود باشید قطعا به بالا رفتن حافظه خود کمک کرده اید. 4 مزیت شگفت انگیز عسل

بسیاری از افراد با ثبت‌نام در باشگاه‌های ورزشی به دنبال عضله‌سازی و تناسب اندام هستند. بسیاری دیگر با اینکه وقت باشگاه رفتن ندارند، هفته‌ای چند بار پیاده‌روی می‌کنند تا استقامت‌شان بالا برود. خیلی‌ها هم اگرچه نه باشگاه می‌روند و نه پیاده‌روی می‌کنند، به شدت در حسرت اندکی وقت اضافه هستند تا هیکل‌شان را روی فرم بیاورند. اما آیا همین‌قدر که در صدد دستیابی به اندام ایده‌آل هستید، به سلامت مغز و تقویت حافظه‌ی‌تان هم فکر می‌کنید؟ آیا می‌دانستید با بهبود قدرت حافظه، سرعت یادگیری‌تان افزایش می‌یابد و در سنین پیری از ابتلا به بیماری آلزایمر در امان خواهید ماند؟

در برخی از مواقع عدم داشتن حافظه خوب برای به خاطر سپردن امور روزمره و خصوصا سرکار و در پیش بردن طرح های بسیار مهم کاری می تواند باعث ایجاد شرمندگی و خجالت در افراد شود.

 

بهترین روش ها برای تقویت حافظه

 

تقویت مغز

 

نکته 1: اگر شما عادت به تمرین دارید به چیز دیگری برای بالا بردن حافظه نیاز ندارید. بعد از مطالعه ساعتی را برای ورزش کردن بگذارید.

نکته 2: دقایقی را برای گوش کردن به موسیقی بگذرانید چون تاثیرات خوبی را روی حافظه می‌گذارد، اما سعی کنید موسیقی کلاسیک گوش کنید.

نکته 3: آیا فکر می کنید اگر نخوابید و مطالعه کنید کار درستی کرده‌اید؟ خیر اینطور نیست شما برای عملکرد ذهنتان به خواب کافی نیاز دارید.

نکته 4: نوشیدن چای دارچین هر روز صبح ، باعث تقویت حافظه می شود و به یادگیری کمک می‌کند.

نکته 5: ذهن خود را با جدول و پازل و بازی های فکری درگیر کنید.

نکته 6: از غذاهایی که برای تقویت حافظه مفید هستند، مانند: آووکادو ، بروکلی، روغن نارگیل، چغندر، کرفس و زغال اخته مصرف کنید.

نکته 7: روزی 5 دقیقه تفکر کنید چون باعث کاهش استرس و بالا رفتن تمرکز می‌شود.

داشتن حافظه ای قوی با این گیاهان

پوست شاداب و تقویت حافظه با مویز

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید