در حال گرفتن اطلاعات...

عللی که نباید از خلال دندان استفاده کرد

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 3310

متاسفانه عادتی که در بین افراد دیده می‌‍شود استفاده از خلال دندان بعد از غذا برای تمیز کردن دندان‌هاست بدون آنکه از مضرات خلال دندان مطلع باشند.

عللی که نباید از خلال دندان استفاده کرد

خلال دندان به دندان و لثه آسیب می‌زند. وقتی چیزی می‌خورید و بین  دندان‌هایتان گیر می‌کند، تلاش می‌کنید آن را بیرون بیاورید، در این مواقع بعضی از افراد از خلال دندان استفاده می کنند که به گفته کارشناسان استفاده از آن اصلا خوب نیست چون خلال دندان‎های امروزی بیشتر از جنس چوب و پلاستیک است که ممکن است در وهله‌ اول خوب باشد اما باعث آسیب دیدگی دندان‌ها می‌شود. خلال دندان به دندان و لثه آسیب می زند.لحظاتی وجود دارد که وقتی چیزی می خورید بین دندان‌هایتان گیر می‌کند و تلاش می‌کنید آن را بیرون بیاورید ، در این مواقع بعضی افراد از خلال دندان استفاده می‌کنند. همه چیز درباره سلامت دهان و دندان ها

کارشناسان بر این باورند که استفاده از خلال دندان خوب نیست چون خلال دندان‌های امروزی بیشتر از چوب و پلاستیک هستندکه ممکن است در وهله‌ی اول خوب باشد اما بعدا باعث آسیب دندان ها می‌شود. انگور و پیشگیری از پوسیدگی دندان

 

چرا نباید از خلال دندان استفاده کنیم و مضرات خلال دندان چیست

 

نخ دندان و خلال دندان

 

1. باعث پوسیدگی دندان می‌شود: وقتی خلال را بین دندان ها نگه می‌دارید که غذاها را خارج کنید، باعث پوسیدگی و خونریزی می‌شود. اگر این کار را برای طولانی مدت انجام دهید باعث خرابی کل دندانها می‌شود.

2. باعث بیماری لثه می‌شود: یک بار استفاده از خلال دندان خوب است اما استفاده مکرر نه تنها روی دندان‌ها، بلکه روی لثه نیز تاثیر می‌گذارد.

3. فاصله بین دندان ها را زیاد می‌کند: وقتی مکرر از خلال دندان استفاده کنید فاصله بین دندان ها به وجود می آید، این فاصله شانس اینکه غذا بیشتر داخل دندان‌ها گیر کند را بالا می برد و باعث کرم خوردگی دندان می‌شود.

4. مینای دندان را خراب می‌کند : وقتی از خلال دندان استفاده می کنید، در این مرحله تمایل دارید خلال دندان را بجوید که آن از چوب یا پلاستیک درست شده است و این باعث آسیب به مینای دندان می‌شود.

5. به ریشه ی دندان آسیب می‌زند: استفاده مکرر از خلال دندان نه تنها به لثه آسیب می زند بلکه وقتی لثه از جای اولیه حرکت می کند در واقع لثه شل می‌شود و باعث آسیب به ریشه دندان می‌شود که در برخی موارد با درد همراه است.

6. باعث خرابی روکش دندان می‌شود: در نتیجه استفاده مکرر از خلال دندان، روکش مصنوعی که برای حفاظت از دندان کرم خورده استفاده شده آسیب می‌بیند.

7. باعث بوی بد دهان می شود: خلال دندان معمولا برای بیرون آوردن غذا استفاده می شود اما اگر این غذا برای مدتی داخل دندان مانده باشد بوی بدی ایجاد می کند.

همه چیز درباره کامپوزیت و زیبایی دندان

سفید کردن دندان با روش‌های ساده و خانگی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید