در حال گرفتن اطلاعات...

بیماری پارکینسون چیست؟

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 4247

بیماری پارکینسون یا PD، اولین بار توسط یک پزشک بریتانیایی به نام جیمز پارکینسون شناخته شد و به همین دلیل نیز به بیماری پارکینسون نام‌گذاری شد.

بیماری پارکینسون چیست؟
فهرست موضوعات

 پارکینسون یا همان رعشه و لرزش در حالت استراحت بدن است که شیوع آن بیشتر در سنین پیری است، گاهی ممکن است در جوانان نیز مشاهده شود. نوع شیوع آن در تمام دنیا یکسان است و با تغییر منطقه جغرافیایی تغییر چندانی ندارد.

این بیماری، با از بین رفتن سلول‌ های ترشح کننده یک انتقال دهنده عصبی به نام دوپامین در بدن رخ می‌ دهد و با افزایش نسبت استیل کولین (انتقال دهنده‌ ای دیگر در سلول‌های مغزی و عصبی) به دوپامین در غده‌های قاعده مغز، موجب بروز علائم تومور، سفتی عضلات و کندی حرکات می‌شود.

 

علائم پارکینسون

 

علائم بیماری پارکینسون

1. لرزش دست و پا در حالت استراحت.

2. کندی حرکات.

3. سختی و خشک شدن دست و پا و بدن.

4. نداشتن تعادل در حرکات و راه رفتن.

این چهار علامت از بارزترین نشانه‌های پارکینسون هستند.

 

در اوایل بیماری، لرزش ملایم است و بیشتر در یک طرف بدن مشاهده می‌شود ولی با پیشرفت آن، فرد دیگر حتی قادر نیست حرکات تند و لرزشی بدن و دست خود را از نظرها پنهان کند.

با مشاهده شدن تعداد 2 علامت یا بیشتر از علائم پارکینسون، تشخیص بیماری پارکینسون برای فرد در نظر گرفته می‌شود و درمان آغاز می‌گردد.

محققان روشی تازه برای تشخیص بیماری پارکینسون ابداع کرده‌اند که در آن یک مولکول مرتبط با این بیماری در آب نخاع فرد تشخیص داده می‌شود و خیلی زود به بیماری پی برده خواهد شد که این در درمان بهتر و کارآمد موثر می‌باشد.

 

کلاژن چیست؟

لکه سفید روی ناخن نشانه چیست؟

روغن پالم چیست؟

گروه خونی افراد موفق چیست؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید