در حال گرفتن اطلاعات...

خطر براش های آرایشی برای سلامت و زیبایی پوست

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 3588

استفاده روزانه از لوازم آرایش باعث می‌شود که مراقبت و نگهداری صحیح از آن‌ها در اولویت قرار بگیرد، زیرا این‌ها لوازمی هستند که مستقیما با چشم و پوست صورتتان سر و کار دارند و بیشترین تاثیر را روی زیبایی آن می‌گذارند.

خطر براش های آرایشی برای سلامت و زیبایی پوست

حتی فکرش را هم نمی‌توانید بکنید که نشستن براش‌ها و ابزارهای آرایشی، تا چه حد می‌تواند خطرناک و تهدیدآمیز باشد. پوست صورت شما مهم‌ترین عضو در زیبایی آن است که اگر آسیب ببینید، ممکن است هرگز جبران نشود.

 

ابزارها و براش های آرایشی و خطرات تمیز نکردن آن‌ها

 

محل رشد برای باکتری‌ها

براش های آرایشی با سایزهای مختلف

 

قرار دادن براش‌ها روی سطوح مختلف (حتی تمیز) باعث می‌شود که باکتری‌های مختلفی روی آن رشد کنند. باکتری‌ها در همه جا حضور دارند و روی تمام سطوح رشد می‌کنند، بنابراین براش‌ها و دیگر ابزارهای آرایشی خود را در کیسه‌ای خشک و در بسته نگهداری کنید و هر هفته آن‌ها را بشویید.

 

اسفنج‌ها

پنکک و اسفنج

 

کرم‌پودر و پنکک در قوطی مخصوص خود نگهداری می‌شوند و جایشان امن است، اما آیا مقداری از این پودرها که روی اسفنج‌ها مالیده می‌شوند و بعد از استفاده هنوز مقداری از آن‌ها روی اسفنج باقی می‌ماند هم جایش امن است؟ 

با استفاده دوباره از اسفنجی که قبلا از آن استفاده کرده‌اید و آن را نشسته‌اید، ممکن است آلودگی‌ها و باکتری‌ها به پوستتان منتقل شوند و لکه‌های پوستی ایجاد کنند.

(ساده‌ترین روش تمیز کردن اسفنج)

 

ایجاد حساسیت در پوست

حساسیت پوستی

 

باقی ماندن پودرها و کرم‌های آرایشی روی براش‌ها، باعث می‌شود فرچه و موهای آن سفت و غیر قابل انعطاف شود که این سفتی و سخت شدن موهای آن‌ها ممکن است در هنگام استفاده باعث ایجاد سوزش و قرمزی در پوستتان شود و پوست را حساس و تحریک‌پذیر کند.

 

منافذ بسته

دستکاری جوش صورت

 

استفاده مداوم از ابزارهای آرایشی کثیف، باعث می‌شود خیلی زود پوستتتان، باکتری‌های رشد یافته در آن‌ها را جذب کند و این باکتری‌ها منافذ پوست را ببندند و از تنفس آن جلوگیری کنند. در این صورت جوش و بافت ناهمواری در پوستتان ایجاد خواهد شد. 

 

فرمژه و خطر ریختن مژه‌ها

فر کردن مژه

 

استفاده از فرمژه برای مژه‌های ریمل خورده باعث می‌شود کمی از مایع ریمل روی آن بنشیند و بعد از گذشت مدتی روغن ریمل، روی آن کهنه و فاسد شود. استفاده از چنین فرمژه‌ای، ممکن است مژه‌ها را تحریک کند و باعث ریزش آن شود.

فرمژه را درون آب گرم بگذارید و اجازه دهید مدتی در آن خیس بخورد و بعد آن را با دستمال تمیز کنید.

 

استفاده از لوازم آرایش دیگران

قرمز شدن چشم

 

یکی از بدترین عادت‌های آرایشی این است که از لوازم آرایش دیگران استفاده کنید و یا اجازه دهید دیگران از لوازم آرایش شما استفاده کنند. نتیجه این اشتباه، ایجاد حساسیت و قرمزی در عضو حساسی مانند چشم‌ها و پوست صورت است که بسیار خطرناک می‌باشد.

(شریک بودن و دردسرهای آن)

 

چین و چروک

چین و چروک چشم

 

براش‌های آرایشی کثیف باعث کاهش کلاژن سازی در پوست می‌شوند و مواد فاسد روی آن‌ها، بر روند کلاژن سازی و الاستین پوست تاثیر منفی می‌گذارد و باعث پیری زودرس می‌شود.

این مسئله یکی از رازهای زیبایی و آرایشی است که متخصصین پوست، آن را به رایگان در اختیار شما نمی‌گذارند.

 

جوان بمانید و هرگز پیر نشوید

با این تکنیک های آرایشی جوان تر به نظر برسید به همراه عکس

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید