تاثیر مسافرت های طولانی بر سلامتی

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 1530

مسافرت تاثیرات مثبتی برای سلامتی و روحیه دارد اما سفرهای متعدد و طولانی می‌تواند عوارض و تاثیرات منفی در سلامتی داشته باشد.

تاثیر مسافرت های طولانی بر سلامتی

مسافرت از هر نوعی که باشد باعث می شود برای مدتی از زندگی عادی خود دور شوید و همین مسئله به تنهایی انرژی مثبت بسیار زیادی به شما می‌دهد و انرژی منفی را از شما دور می‌کند، اما بهتر است نکاتی هم درباره سفرهای متعدد و طولانی بدانید.  سردرد و سرگیجه هنگام سفر

پژوهش محققان نشان می‌دهد، تصویری که معمولا از مسافرت در رسانه‌ها و یا شبکه‌های اجتماعی نشان داده می‌شود، عوارض جانبی و سوی تاریک آن را بطور کامل نادیده می‌گیرند.

 

مسافرت‌های متعدد چه تاثیری در سلامتی دارد؟

 

مسافرت رفتن

 

دکتر «اسکات کوهن» از محققان دانشگاه سوری تأکید می‌کند: «اغلب در تلویزیون و مجلات، تصویری از مسافران تکیه داده به صندلی‌های چرمی نرم و راحت، و مهماندارانی که با لبخند در حال پذیرایی از آن‌ها هستند، نشان داده می‌شود. تنها رسانه‌ها نیستند که افراد را تشویق به سفرهای مکرر می‌کنند، بلکه رقابت ناسالمی در شبکه‌های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن تصاویر سفرها ایجاد شده است. هفت روش جلوگیری از چاقی در سفر

افراد با سبک زندگی بسیار پرتحرک که دائما در سفر هستند، از دید مردم، افرادی با موقعیت اجتماعی بالاتر محسوب می‌شوند.

اما سوی تاریک و جنبه‌های منفی سفرهای متعدد، از جمله پرواززدگی، ترومبوز وریدی، قرار گرفتن در معرض تابش اشعه، استرس، تنهایی و دور بودن از خانواده و جامعه اغلب به حساب نمی‌آیند.

واقعیت این است افرادی که مجبور به انجام سفرهای مکرر هستند، از سطوح بالای استرس، تنهایی و مشکلات جدی سلامتی رنج می‌برند. سطح استرس فیزیولوژیکی، فیزیکی و اجتماعی که سفرهای مکرر برای افراد به همراه دارند؛ تأثیرات منفی که دامنه آن از فروپاشی کانون خانواده تا تغییر در ژن‌ها به واسطه کمبود خواب گسترش می‌یابند، بخش دیگری از این مشکلات محسوب می‌شوند.

محققان تأکید می‌کنند باید عوارض جانبی و تاثیرات منفی سفرهای طولانی و متعدد طولانی مدت بیشتر برای جامعه شرح داده شود. این دسته افراد باید بدانند که با درپیش گرفتن این رفتار، به سلامت خود، خانواده، اطرافیان و حتی محیط زیست آسیب می‌رسانند.

اگر مشکل بی خوابی دارید آخر هفته ها به سفر بروید

در عید با ویروس ها همسفر نشویم

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید