در حال گرفتن اطلاعات...

اثرات مثبت نمازخواندن بر سلامت بدن

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 1403

نماز خواندن می‌تواند درمان مؤثری برای اختلال‌های عصبی، عضلانی، اسکلتی و از بین رفتن استرس فیزیکی و تشویش باشد.

اثرات مثبت نمازخواندن بر سلامت بدن

همیشه از فواید معنوی نماز خواندن شنیده‌ایم و بدون شک اولین کارکرد این کار هم تعالی روح و فرا رفتن از دغدغه‌های دنیوی است؛ اما به تازگی محققان پرده از اثرات مثبت نمازخواندن برای جسم و کاهش احتمال کمردرد برداشته‌اند، البته اگر به درستی انجام شود. در واقع نماز خواندن باعث ایجاد آرامش در جسم و روح انسان می‌شود. چه کسانی نباید روزه بگیرند

این تحقیق که از سوی دانشگاه پن استیت بهرند در پنسیلوانیا انجام شد برای مطالعه تأثیر نماز خواندن بر کاهش کمردرد از مدل های انسانی اما کامپیوتری زنان و مردان هندی، آسیایی و آمریکایی استفاده کرد. آماده کردن بدن برای روزه داری در ماه مبارک رمضان

تقریباً 1.6 میلیارد مسلمان در سراسر جهان هرروز 3 تا 5 مرتبه خم می‌شوند، زانو می‌زنند و پیشانی خود را روی زمین در جهت قبله که مکه باشد قرار می‌دهند. حالا محققان کشف کرده‌اند تأثیر مثبت نمازخواندن نه تنها از بین بردن تشویش‌های جسمانی است بلکه طرز صحیح قرارگیری زانو و کمر در این کار می‌تواند به خودی خود درمان بالینی مؤثری باشد.

 

رابطه نماز خواندن و سلامت بدن

 

نماز خواندن

 

 شاید بتوان چنین تصور کرد که حرکات بدن به هنگام نمازخواندن شبیه تمرین‌های یوگا است که برای کم کردن درد کمر استفاده می‌شود.

این طور که به نظر می‌رسد عمل زانو زدن که به عنوان سجود شناخته می‌شود خاصیت ارتجاعی مفاصل را بالا می‌برد. البته این تیم تحقیقاتی این نکته را موردنظر قرار نداده بود که آیین‌های متفاوت نمازگزاری تا چه مقدار می‌توانند برای افرادی که دچار ناتوانی و معلولیت جسمانی هستند و در عین حال از کمردرد رنج می‌برند مؤثر باشد.

به گفته محققان، سلامت جسمانی تحت تأثیر عوامل اجتماعی- اقتصادی، سبک زندگی و مذهب است. یک فرد نمازگزار می‌تواند استرس فیزیکی و تشویش خود را با نمازخواندن از بین ببرد. البته لازم به ذکر است که پیش از این در تحقیقات آمده بود که آیین نماز خواندن می‌تواند درمان مؤثری برای اختلال‌های عصبی- عضلانی- اسکلتی باشد.

با این کارهای ساده 10 سال به عمر خود بیافزایید

روزه داری را راحتتر سپری کنیم

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید