در حال گرفتن اطلاعات...

ماساژ درمانی بعد از خانه تکانی عید

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 1346

باید بدانیم که دستان ما نیز نشان دهنده پیری و جوانی ما هستند، ولی متاسفانه در انجام فعالیت‌های روزمره توجه چندانی به سلامتی دست‌ها نداریم.

ماساژ درمانی بعد از خانه تکانی عید

نزدیک عید است؛ بسیاری از خانم‌ها سخت مشغول خانه تکانی و آماده کردن خانه برای عید هستند. استفاده از انواع سفید کننده و پاک کننده‌ها می‌توانند طراوت و شادابی را از دستان شما بگیرند. درمانگران طب سنتی و مکمل با ارائه راهکارهایی شادابی را به دستان شما باز می‌گردانند. ماساژ بدن برای چه قسمتهایی مفید است

با ماساژدرمانی می‌توانید نحوه خون رسانی را به دستان‌تان افزایش دهید. عملکرد عضلات ناحیه دست به خوش فرم شدن دست‌ها و افزایش نشاط و زیبایی آنها کمک می‌کند. با انجام حرکات زیر علاوه بر حفظ شادابی، ماساژ درمانی برای پیشگیری از بیماری‌ها هم نقش مهمی دارد. فواید ماساژ صورت برای جوانی و زیبایی پوست

 

موارد مورد نیاز برای ماساژ

 

روغن و حوله ماساژ

 

برای این ماساژ به لوسیون یا روغن گیاهی احتیاج دارید. روی میز دستمالی پهن کنید و دست‌های‌تان را به روغن گیاهی آغشته کنید و برای ماساژ دست‌ها آماده شوید.

در مرحله نخست باید ساعد و پشت دست را ماساژ دهید و با ایجاد حرارت در این ناحیه به افزایش جریان گردش خون در دست ها کمک کنید.

در این مرحله بعد از آغشته کردن سرانگشتان به روغن مشت فرد را با دست چپ نگه دارید و مانند تکیه گاه عمل کنید و با دست راست خود ساعد را از بالا به سمت سرانگشتان دست ماساژ دهید.

در این مرحله باید به خوبی همه نقاط پوست را تحت تاثیر قرار دهید. برای ماساژ روی دست از انگشت شست و برای ماساژ سطح‌های پایینی از 4 انگشت دیگر کمک بگیرید.

در این مرحله با تحریک سلول‌های پوستی به گرم شدن پوست و عضله و بالارفتن سرعت جریان گردش خون کمک کنید.

برای اجرای این تکنیک سرانگشتان هر دو دست را به روغن آغشته کنید و با نیشگون‌هایی که از عضله و پوست دست می‌گیرید این تکنیک را از سرانگشتان تا نزدیک آرنج دست تکرار کنید. این روند را باید در دو بخش رو و پشت دست تکرار کنید و مراقب باشید که نیشگون‌هایی که می‌گیرید دردناک نباشد.

بعد از آنکه با تکنیک نیشگون به افزایش و بهبود جریان گردش خون خود کمک کردید، می‌توانید از تکنیک مالشی یا تکنیک مسواک کمک بگیرید.

 

شمع و حوله برای ماساژ

 

این تکنیک هم علاوه بر آنکه به ریزش سلول‌های پوستی مرده و فرتوت کمک می‌کند، به فرم گرفتن ماهیچه‌ها و عضلات دست نیز کمک می‌کند.

برای اجرای این تکنیک پنجه‌های هر دو دست را دور مچ حلقه کنید و با کمک انگشت شست دست دیگر پوست فرد را از سمت پایین به بالا ماساژ مالشی دهید، یعنی با هر بار ماساژ کمی پوست دست را به سمت بالا هدایت کنید. 

در این مرحله باز از یکی از دستان تان به عنوان پایه استفاده کنید. سرانگشتان دست فرد را بگیرید و به این ترتیب دست فرد را حمایت کنید تا حرکت اضافه نداشته باشد.

سپس با حرکت‌های فشاری و لحظه‌ای نقاط عصبی پشت و روی دست را ماساژ دهید.

برای این کار باید روی فشار سرانگشت دست خودتان حساب کنید. این فشار نباید به حدی باشد که موجب درد یا آزار ماساژ گیرنده شود.

این ماساژ را روی کف دست، پشت دست و ساعد تا آرنج هر دو دست تکرار کنید. 

بعد از آن‌که کل سطح پوست و عضلات دست را تا آرنج ماساژ دادید بهتر است به صورت متمرکز انگشتان هر دست را نیز ماساژ دهید.

برای این کار با کمک یک دست کف دست فرد را بگیرید به گونه‌ای که چهارانگشت کف دست را لمس کند و انگشت شست روی دست قرار بگیرد.

بعد با کمک سرانگشتان دیگر با فشارهای نقطه‌ای هر انگشت را ماساژ دهید و بعد از ماساژ با حلقه کردن دو انگشت شست و سبابه روی بند آخر هر انگشت، عضلات هر انگشت را از بند آخر به سمت سرانگشتان ماساژ دهید.

در ادامه ماساژ دست سراغ کف دست بروید. ماساژ این بخش از دست به این دلیل که پایانه‌های عصبی فراوانی در آن قرار دارد بسیار حائز اهمیت است.

انتخاب فشار نقطه ای برای ماساژ کف دست به شما کمک می‌کند تا نقاط مختلفی از پایانه عصبی کف دست را تحریک کنید و به این ترتیب انرژی مورد نیاز ارگان‌های درونی بدن را از این طریق به هر یک از اندامها هدایت کنید. می‌توانید برای ماساژ از هر دو انگشت شست کمک بگیرید.

این بخش که در ادامه مرحله قبلی قرار دارد ماساژ بخش‌های کناری دست است که از کناره سرانگشت کوچک هر دو دست آغاز می‌شود و تا نزدیک مچ دست ادامه پیدا می‌کند.

در این مرحله نیز با فشار نقطه‌ای انگشت شست ماهیچه‌های کناری دست را که ممکن است در ماساژها کمتر به آن توجه کنیم به خوبی ماساژ دهید و این حرکت را روی عضلات کناری هر دو دست تکرار کنید.

در ادامه آماده گرم کردن مچ دست عضلات و ماهیچه های اطراف آن شوید. برای این کار با یک دست مچ دست فرد را بگیرید به گونه‌ای که مچ دست او بین انگشت شست و چهارانگشت دیگر او ثبات داشته باشد و بی حرکت باشد اما مراقب باشید که بیش از اندازه به مچ دست او فشار وارد نکنید.

سپس انگشتان دست دیگر را در انگشتان دست ماساژ گیرنده قلاب کنید و با آرامش و خیلی آرام مچ دست را به سمت بالا و پایین و چپ و راست هدایت کنید. در آخرین مرحله دوباره طبق روال مرحله اول کمی دست‌های تان را با روغن آغشته کنید.

از یک دست به عنوان پایه استفاده کنید و با کف دست دیگر و با کمک سرانگشتان دست به ماساژ پشت دست، مچ و ساعد دست ماساژ گیرنده بپردازید و همین روال را برای سرانگشتان دست، کف دست، و روی ساعد دوباره تکرار کنید و فراموش نکنید که هر مرحله ای را که روی یک دست اجرا می کنید حتما روی دست دیگر نیز با همان کیفیت اجرا کنید.

تاثیر باور نکردنی ماساژ بر پوست صورت

فواید و روش های ماساژ بدن در طول روز

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید