در حال گرفتن اطلاعات...

مشکلات گوارشی در ایام عید نوروز

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 2254

مشکلات گوارشی اعم از اسهال، استفراغ و دل پیچه‌های شدید، دل درد واکنش طبیعی بدن در برابر درهم خوری و پرخوری ایام نوروز است.

مشکلات گوارشی در ایام عید نوروز

دید و بازدید‌های عید نوروز و پرخوری و درهم خوری‌های این روزها منشا بسیاری از مشکلات گوارشی است که با مراعات کردن و راه حلی ساده قابل درمان است. برای پیشگیری از مشکلات گوارشی شایع ایام نوروز باید در مصرف تنقلات این ایام تعادل را رعایت کنید و مراقب سلامت خود باشید. بهبود گوارش با آب گرم

عضو انجمن علمی طب سنتی گفت: کسانی که درد و سوزش معده دارند می‌توانند یک قاشق چایخوری دارچین با یک استکان آب داغ مخلوط کرده برای تسکین درد و سوزش مصرف کنند. فواید چای سیاه برای سلامت بدن

عضو انجمن علمی طب سنتی در خصوص مشکلات گوارشی در ایام نوروز، گفت:اسهال، استفراغ و دل پیچه های شدید، واکنش طبیعی بدن در برابر درهم خوری و پرخوری است، متاسفانه در کشور ما در ایام نوروز نحوه مصرف صحیح خوراکی‌ها رعایت نمی‌شود و پرخوری و درهم خوری مشکلات متعددی برای افراد به وجود می‌آورد.

وی افزود:مشکلات گوارشی همچون اسهال و استفراغ در بسیاری از مواقع با سرم خوراکی ( ORS) برطرف شده و این سرم، می‌تواند جایگزین مواد دفع شده از بدن شود.

 

مشکلات گوارشی در اثر درهم خوری‌های عید نوروز

 

مشکل گوارشی

 

این متخصص طب سنتی گفت: کسانی که به مشکلات گوارشی دچار می‌شوند باید حتماً به متخصص مراجعه کرده تا بعد از تشخیص سوء مزاج و عارضه ایجاد شده، داروی خاص خود

را دریافت کنند و باید بدانند که خود درمانی، عوارض و مشکلات معده را در درازمدت بیشتر کند.

کسانی که مشکلات معده دارند مقدار غذای مصرفی خود را کم کنند و در هر وعده غذا 10 لقمه بیشتر نخورند؛ طبیعی است خوردن این 10 لقمه فرد را سیر نمی‌کند اما باید بدانند که به

دلیل اینکه معده آنها ضعیف شده، بیشتر از این مقدار هضم صورت نمی‌گیرد. باید دو ساعت فاصله ایجاد شود و بعد از دو ساعت خوردن غذا را ادامه دهند.

وی گفت: این افراد باید بین غذا از خوردن آب و مایعات و میوه پرهیز کنند زیرا این کار زخم معده را شدیدتر کرده و هضم غذا را دچار مشکل می‌کند.

این متخصص طب سنتی گفت: کسانی که درد و سوزش معده دارند می‌توانند یک قاشق چایخوری دارچین با یک استکان آب داغ مخلوط کرده برای تسکین درد و سوزش مصرف کنند.

نوشیدنی مشترک برای درمان بی خوابی و گوارش

نوشیدن آب در صبح ناشتا مفید است

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید