در حال گرفتن اطلاعات...

عکس زیبا برای پروفایل بدون این اشتباهات آرایشی

دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 3297

ممکن است عکس‌هایی که از خودمان می‌گیریم خیلی جالب نباشند و حتی با وجود داشتن آرایش زیبا، صورتمان خیلی در عکس جذاب و زیبا نباشد. دلیل این موضوع چیست؟ آیا مشکل از آرایشمان است؟

عکس زیبا برای پروفایل بدون این اشتباهات آرایشی

طرفداران عکس سلفی و عکاسی، گاهی از عکس‌هایی که از خود می‌گیرند راضی نیستند و احساس می‌کنند، صورت و آرایششان در عکس خیلی جالب و زیبا از آب درنیامده است. 

شاید برایتان جالب باشد بدانید که بعضی از اشتباهات رایج در آرایش، باعث می‌شوند صورتتان در عکس بدمنظر و نازیبا باشد و این اشتباه خود را در عکس به خوبی نشان می‌دهد، در حالی که ممکن است با دیدن صورتتان در آینه خیلی متوجه آن اشتباه نشوید.

 

اشتباهات آرایشی که عکس شما را خراب می کند!

 

1. کرم پودر زیاد

پنکک زیاد

 

استفاده زیاد از کرم پودر به طوری که یک لایه ضخیم از آن روی پوستتان بنشیند، یک اشتباه بزرگ است که نه تنها در عکس، بلکه در برخورد با دیگران هم سریع آشکار می‌شود. اما در عکس بیشتر، زیرا شما هنگام عکس گرفتن، ساکت هستید و حرکتی ندارید و همین مسئله باعث می‌شود که صورتتان که روی آن یک لایه کرم پودر وجود دارد کمی مصنوعی و عروسکی به نظر آید.

برای اینکه صورتی صاف و طبیعی در عکس‌ها داشته باشید، کمی کرم پودر در مناطق خاصی از صورت که بیشتر لک و تیرگی دارد، با یک براش کوچک بمالید. این مناطق وسط پیشانی، کناره‌های بینی، زیر چشم‌ها و چانه هستند.

(اشتباهات رایج در استفاده از کرم پودر)

 

2. ابروهای پررنگ و پهن

ابروهای پهن و پررنگ

 

ابروهایی که با مداد پهن شده‌اند، سریعا در عکس خود را نشان می‌دهند و سطح پوست رنگی آما بدون مو، منظره خوبی ایجاد نمی‌کند. این ممکن است که در نگاه کلی و از دور که روی صورتتان داشته باشید، زیبا باشد اما برای عکس گرفتن نباید این اشتباه را مرتکب شوید.

برای اینکه ابروها در عکس مناسب و زیبا باشند، با شانه آن‌ها را مرتب کنید و قسمت‌های خالی و کم‌پشت آن را با مداد ابرو به آرامی بدون اینکه مداد از خود خطی بر جا بگذارد، بکشید.

(اشتباهات رایج در آرایش ابرو) 

 

3. آرایش براق و روغنی

آرایش براق و روغنی

 

اگر پوستتان عرق کرده باشد و یا از کرم‌های روغنی و چرب استفاده کنید، حتما عکستان خراب می‌شود. بین پوست درخشان و زیبا و پوست عرق کرده و چرب خیلی تفاوت است که زیبایی و زشتی آن در عکس مشخص می‌شود.

اگر پوستتان عرق کرد، قبل از عکس گرفتن آن را با دستمال کاغذی پاک کنید و همچنین برای داشتن یک آرایش زیبا و درخشنده، از کمی پودر برنزه یا طلایی خشک و مات روی استخوان گونه، استخوان بینی و پیشانی استفاده کنید.

 

4. آرایش کم مژه‌ها

آرایش چشم بولد

 

وقتی می‌خواهید عکس بگیرید، باید توجه داشته باشید که چشم‌های شما بیش از هر چیز دیگری در عکس جذابیت و توجه ایجاد می‌کنند و در زیبایی چشم‌ها هم مژه‌ها موثرند. بنابراین وقتی خط چشم می‌کشید و به مژه‌ها به اندازه کافی نمی‌رسید، نباید انتظار داشته باشید که عکستان جالب از آب درآید.

مژه‌ها باید فرخورده و ریمل زده باشند تا در ترکیب با آرایش بخش‌های دیگر صورت، زیبایی داشته باشند وگرنه چشم‌هایتان کم‌فروغ و خسته به نظر خواهد آمد.

 

نکات آرایشی و زیبایی صورت - چه موقع نباید آرایش کنید؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید