در حال گرفتن اطلاعات...

درد دندان در اثر خوردن شیرینی

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1680

اگر فردی به هنگام مسافرت دچار درد دندان شود نشانه پوسیدگی است و بهتر است بلافاصله مسواک زده و از خوردن مواد شیرین خودداری کند.

درد دندان در اثر خوردن شیرینی

متخصص دندانپزشکی اظهار داشت چه نکاتی در مصرف تنقلات نوروزی به ویژه شیرینی و آجیل باید از سوی کودکان و بزرگسالان برای حفظ سلامت دندان‌ها رعایت شود: باید از خوردن شیرینی‌های چسبنده خودداری کرد، زیرا به دندان‌ها چسبیده می‌شود و اگر شخص پوسیدگی اولیه داشته باشد، موجب درد در دندان فرد می‌شود، و این مواد چسبنده با مسواک به خوبی تمیز نمی‌شود و در دندان کودکان ماندگار می‌شود و منبع خوبی برای تغذیه میکروب‌های پوسیدگی زا می‌شوند. این متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی و عضو انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ادامه داد: چون دندان کودکان دارای خلل و فرج عمیقی است بنابراین پوسیدگی‌های بیشتری برای کودکان ایجاد می‌شود و در افراد مسن نیز ممکن است بعد از خوردن شیرینی جات چسبنده مثل تافی؛ باعث درآمدن روکش دندان‌های فرد شود. همه چیز درباره سلامت دهان و دندان ها

 این متخصص دندانپزشکی عنوان کرد: بهتر است آجیل‌های مغزدار مانند پسته و فندق را با دست پوست گرفت و هرگز از دندان برای شکستن فندق و پسته استفاده نکرد. این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: اگر فرد به هنگام مسافرت دچار درد شود نشانه پوسیدگی است و بهتر است بلافاصله مسواک زده و از خوردن مواد شیرین خوددداری کند. سفید کردن دندان با روش ههای تازه و خانگی

 

درد دندان بر اثر شیرینی‌های چسبنده

 

دندان درد

 

 وی در خصوص سلامت دندان در ایام نوروز و مسافرت‌های نوروزی خاطرنشان کرد: همراه داشتن مسواک سفری که درپوش داشته باشد و خمیردندان و نخ دندان الزامی است و به هیچ عنوان از دندان‌ها به عنوان وسیله‌ای برای برش و یا خرد کردن مواد غذایی سخت مانند نبات, سوهان و لخت کردن سیم برق, بازکردن طناب و بندهای دور جعبه شیرینی استفاده نشود.

 

دندان درد

ممكن‌ است‌ در دندان‌ها و یا در لثه‌ ایجاد شود. دندان‌ درد پایدار معمولاً در اثر یك‌ دندان‌ فاسد ایجاد می‌شود و ممكن‌ است‌ با غذاها یا نوشیدنی‌های‌ گرم‌ یا سرد بدتر شود. دندان‌ درد ضربان‌دار نشانه‌ وجود عفونت‌ در ریشه‌ یك‌ دندان‌ است‌. عفونت‌ همچنین‌ می‌تواند سبب‌ تورم‌ لثه‌ در منطقه‌ دردناك‌ و نیز بوی‌ بد دهان‌ شود. درد دندان‌ گاهی‌ می‌تواند ناشی‌ از اختلالات‌ گرفتاركننده‌ اعصاب‌ صورتی‌ (مثل‌ سینوزیت‌ یا عفونت‌ گوش‌) باشد.

 

لاک سفید کننده دندان

همه چیز درباره کامپوزیت و سفیدی دندان

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید