در حال گرفتن اطلاعات...

خروپف و احتمال خطر سکته

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 933

به طور کلی آلرژی، چاقی، مصرف داروی خاص، سیگار، الکل و مشکل در گلو و مجاری بینی می‌توان از مهم ترین علل خروپف در افراد دانست.

خروپف و احتمال خطر سکته
فهرست موضوعات

یک متخصص گوش و حلق و بینی روز سه شنبه در نشست خبری انجمن خواب ایران به مناسب روز جهانی خواب اظهار کرد: از هر چهار مرد و از هر 10 زن یک نفر به این اختلال مبتلا هستند که در زنان پس از دوران یائسگی میزان شیوع آن به اندازه مردان می‌شود. توصیه هایی برای زیبایی بیشتر در زمان خواب

 

خروپف و دردسرهای آن

 

درمان خروپف

 

وی افزود: افرادی که خروپف می‌کنند و در طول روز خواب آلودگی و خستگی دارند، افرادی که خروپف می‌کنند و فشار خون بالا دارند و افرادی که خروپف همراه با خرناس در حین خواب دارند، ممکن است به وقفه تنفسی و انسداد راه‌های هوایی مبتلا باشند و این افراد به دلیل این که در این حالت میزان اکسیژن خون کاهش مییابد، با احتمال بروز سکته بیشتری مواجه هستند.  گیاهانی که به بهبود خواب کمک می‌کنند

ایشان اظهار کرد: بسیاری از بیمارانی که دارای مشکل انسداد هوایی هستند با شکایت از خروپف به پزشک مراجعه می‌کنند؛ این بیماران ممکن است به مشکلات همزمان دیگری مانند بیماری ریوی، اختلال خواب، خواب آلودگی، سردردهای صبحگاهی و کسالت‌های روزانه نیز دچار باشند. وی گفت: پس از انجام تست خواب و اطمینان از انسداد هوایی بیمار، آندوسکوپی در حین خواب روی بیمار انجام می‌شود، به این صورت که بیمار در اتاق عمل با دارو خوابانده می‌شود و مسیر راه هوایی بیمار از بینی تا تارهای صوتی بررسی می‌شود و به صورت هدفمند به درمان بیمار از طریق جراحی یا استفاده از دستگاه سی پپ می‌پردازیم. یک دکتر متخصص مغز و اعصاب و مدیر گروه مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی (ره) نیز با تاکید بر لزوم خواب کافی شبانه گفت: افراد در سنین مختلف به هفت تا 9ساعت خواب شبانه نیاز دارند و جایگزین کردن آن با خواب روزانه، فرد را از نظر سیستم عصبی با مشکل مواجه می‌کند. وی افزود: خواب باید متعادل باشد زیرا کم خوابی و خواب زیاد سبب ایجاد تاثیرات منفی بر عملکرد سیستم مغز و اعصاب افراد دارد.  ایشان همچنین گفت: مهمترین عارضه کم خوابی تشنج است و افرادی که مستعد تشنج باشند، ممکن است حین خواب دچار تشنج شوند. هر چند افرادی هم که مستعد این عارضه نیستند، با احتمال تشنج در خواب روبه رو هستند. وی افزود: میگرن‌های آخر هفته نیز از عوارض پرخوابی است و بسیاری از افرادی که عادت به زیاد خوابیدن ندارند در صورتی که در روزهای تعطیل بیشتر از حد معمول بخوابند، ممکن است با سردردهای میگرنی در هنگام بیدار شدن روبه رو شوند.

17 مارس مصادف با 27 اسفند ماه روز جهانی خواب نامگذاری شده است.

 

کارهایی که نباید قبل از خواب انجام داد

8 عادت قبل از خواب که زیباییتان را متحول میکند

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید
فهرست موضوعات