در حال گرفتن اطلاعات...

برای خرید عید احساسی عمل نکنید

بزرگنمایی
دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 3751

خرید کردن همیشه لذت بخش است، اما باید اعتراف کنیم که گاهی برای اینکه حال‌مان بهتر شود این کار را می‌کنیم، اما سعی کنیم این کارعادت نشود.

برای خرید عید احساسی عمل نکنید
فهرست موضوعات

اگر سطحی به این موضوع نگاه کنیم نتیجه می‌گیریم که هرنوع رفتاری که اعتیادآورباشد باعث حواس پرتی شما از احساسات ناخوشایند ودردناک می‌شود. این کار به شما به جای احساسات رنج آور مثل ناراحتی، وحشت، آزار یا احساس گناه، حس خوشایندی می‌دهد.  وقتی حسی که خرید کردن در شما ایجاد می‌کند وسیله‌ای برای حواس پرتی شما از احساسات بدتان می‌شود، دیگر چیزی که خریده اید چندان اهمیت ندارد و بیشترناشی از حسی است که خرید کردن در شما بوجود می‌آورد و این حس به شما اجازه می‌دهد تا ازآن احساسات بد دوری کنید. مشکل این جا است که وقتی شما شروع کردید دیگر برای رسیدن به سطح بالاتری از رضایت ممکن است بیشتر و بیشتر به خرید کردن نیاز پیدا کنید. اثرات منحرف کننده شما از درد کمتر موثر واقع می‌شوند و شما را وادار می‌کنند تا برای رسیدن به همان تاثیر بیشتر و بیشتر این رفتار را ادامه دهید. این گونه خرید کردن می‌تواند فقط گه گاهی وقتی کسی خصوصا غمگین، آسیب پذیر یا مضطرب است اتفاق بیافتد، یا می‌تواند مکررا تکرار شود ونتایج منفی ویران کننده‌ای بوجود آورد. برای جلوگیری از این رفتار اول باید بدانیم که مشکلی وجود دارد. اگر شما به توده‌ای از لباس‌های انباشته شده در کمد خود نگاه می‌کنید که هنوز برچسبشان رویشان است، این به شما دلیل کافی می‌دهد تا بیشتر دقت کنید. همچنین سوال کردن در مورد عادت خریدتان از کسانی که شما را دوست دارند هم می‌تواند کمک کننده باشد.  اگر پیامدهای منفی (همانند بدهی مالی به دلیل خرید کردن) مشخص و جدی باشد، بهتر است که دنبال کمک حرفه ای مثلا یک مشاور بگردید. اگرمشکل کم بود ولی پیامدهای منفی واضحی برای شما یا نزدیکان‌تان آشکار نبود، این را می‌توانید خودتان حل کنید. پوشیدن لباس نو در نوروز چگونه آغاز شد

 برخی از راهنمایی‌های موثر برای جلوگیری از خرید احساسی:

 

نکات مهم هنگام خرید

 

خرید لباس

 

• برنامه ریزی داشته باشید

• حداقل از چند روز قبل برای خرید برنامه ریزی کنید و به آن پایبند باشید. عید دیدنی در ایام نوروز

• هیچ وقت درگیر جو لحظه‌ی خرید نشوید، به اینکه حراج چقدر وسوسه کننده یا خوب باشد اهمیت ندهید.

• با دوست‌تان خرید کنید.

• برای جلوگیری از خرید هیجانی هدف خود را با دوست‌تان درمیان بگذارید و با هم به خرید بروید.

• از گشت وگذار فقط برای خرید خودداری کنید.

• در طول زمانی که برای خریدتان برنامه ریزی کرده اید به کافی شاپ،رستوران، گالری هنری یا دیگر جاهایی که درآن جا خرید نمی‌کنید نروید. وقتی ساعت‌های طولانی در خرید باشیدراحت‌تر در احساس منحرف کننده‌ای که توسط خرید هیجانی در شما ایجاد می شود گیر می‌کنید.

 

دستورهای سلامتی در نوروز

در روزهای عید به زیبایی خود بیشتر برسید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید
فهرست موضوعات