در حال گرفتن اطلاعات...

جلوگیری از کاهش بینایی با زعفران

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 2886

گیاه زعفران اثراتی بر روی ژن‌هایی دارد که عملکرد سلول‌های بینایی را تنظیم می‌کنند و قدرت بینایی را تقویت می‌کند.

جلوگیری از کاهش بینایی با زعفران

تحلیل ماکولار یکی از بیماری‌های چشمی ناشی از پیری است. پژوهشگران استرالیایی در مطالعات خود دریافتند که زعفران دارای یکی از فاکتورهای کلیدی در پیشگیری از کاهش قدرت بینایی و نابینایی است. این مطالعات که در یکی از مراکز چشم پزشکی و تحقیقات بینایی استرالیا انجام شد، نشان داد که گیاه زعفران اثرات قابل ملاحظه‌ای بر روی ژن‌هایی دارد که عملکرد سلول‌های بینایی را تنظیم می‌کنند. در ادامه این تحقیق، تعدادی از بیماران مبتلا به تحلیل ماکولار وابسته به سن (نوعی عارضه چشمی ناشی از پیری) مورد آزمایشات بالینی قرار گرفتند. ماسک زعفران برای پوست

 

زعفران عملکرد سلول‌های بینایی را تنظیم می‌کند

 

زعفران درجه یک

 

 در این بررسی‌ها مشخص شد که درمان به موقع این بیماران با مکمل‌های حاوی عصاره زعفران می‌تواند آسیب وارده به سلول‌های بینایی را ترمیم نماید. براساس این پژوهش، عصاره زعفران نه تنها سلول‌های گیرنده نوری در چشم را از تخریب حفظ می کند، بلکه می‌تواند از بیماری‌هایی همچون تحلیل ماکولار و التهاب رنگدانه‌ای شبکیه چشم (نوعی بیماری چشمی ژنتیکی و مهم ترین عامل شب کوری) پیشگیری نموده و همچنین آن‌ها را بهبود بخشد. این مواد را به صورتتان نزنید

 

رابطه  علمی زعفران با افزایش بینایی

محققان عموما به بررسی مشکلات بینایی در سنین مختلف می پردازند در عین حال، عوامل پیری که به ضعف چشم منجر می‌شود می‌توان به بیماری ماکولار اشاره کرد. محققانی که بر روی این بیماری و به طور کلی روی سلامت چشم تحقیقات انجام می‌دهند گزارشی منتشر کرده اند که به اهمیت زعفران و افزایش بینایی می‌پردازد. در واقع آن‌ها معتقدند افرادی که به طور منظم زعفران مصرف می‌کنند از نظر قدرت بینایی در رده بالاتری هستند و نا بینایی در آن‌ها کمتر مشاهده شده است.

 

ژن درمانی با زعفران و افزایش بینایی

در واقع این محققان استرالیایی می‌گویند که ژن هایی که در کاهش بینایی نقش دارند با زعفران دچار بهبود می‌شوند و این می تواند نشان از این داشته باشد که زعفران و افزایش بینایی خصوصا در سنین پیری می‌تواند به حد زیادی سالمندان را با چشم‌های سالم در پهنه زمین زیاد تر کند.

 

زعفران و زیبایی پوست

خواص زعفران برای زیبایی و سلامتی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید