در حال گرفتن اطلاعات...

درمان خانگی سردردهای سینوسی - قسمت اول

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 2926

مشکلات سینوسی یکی از عوامل ایجاد سردرد هستند. با چند درمان خانگی برای این مشکل بیشتر آشنا شوید. قسمت اول

درمان خانگی سردردهای سینوسی - قسمت اول

مشکلات سینوسی می‌تواند منجر به ایجاد سردردهای شدید شود. این مشکل به دلیل فشار زیاد ناشی از غشاهای مخاطی به سینوس‌ها ایجاد می‌شود و باعث ملتهب شدن سینوس‌ها می‌شود. این التهاب می‌تواند منجر به عفونت سینوس، آلرژی، عفونت و درد دندان و در موارد خیلی شدید باعث ایجاد تومور شود.

در طول یک سردرد سینوسی فشار زیادی در پیشانی، گونه‌ها و در اطراف چشم‌ها احساس می‌شود. این نوع سردرد می‌تواند خفیف تا شدید و یا به صورت یک‌طرفه و یا دو طرفه ایجاد شود.

این نوع سردرد صبح‌ها و یا زمانی که به طرف جلو خم می‌شوید شدت بیشتری می‌یابد و دارای نشانه‌هایی مانند گرفتگی بینی، خستگی، احساس درد در دندان‌های بالایی و یک تب خفیف می‌باشد.

 

سینوس

 

درمان و پیشگیری از سردردهای سینوسی آسان است. اولین مرحله برای کاهش سردردهای سینوسی کاهش التهاب در سینوس‌ها به وسیله‌ی تخلیه مخاط و در مرحله‌ی دوم اقدامات لازم جهت کاهش درد و ناراحتی است. با تعدادی از درمان‌های موثر برای سردردهای سینوسی آشنا شوید.

 

درمانهای طبیعی و موثر برای سردرد سینوسی

 

بخار آب

 

درمان سردرد با بخار آب

 

بخار یک را موثر و خانگی برای کاهش سردردهای سینوسی است. استنشاق بخار به باز شدن راه بینی و کم شدن مخاط درون بینی کمک بسیاری خواهد کرد. این کار به نوبه‌ی خود باعث فشار وارد شده به سینوس‌ها را کاهش می‌دهد و در نهایت باعث بهبودی سردرد خواهد شد.

مقداری آب را در یک ظرف بجوشانید. در صورت تمایل میتوانید از چند قطره روغن ضروری  و مفید نیز استفاده کنید. پوششی مانند یک حوله را روی سر خود قرار دهید و سر خود را در تماس با بخار آب قرار دهید و از بخار آب استنشاق کنید. این عمل را هر 2 ساعت یکبار انجام دهید.

 

استفاده از یک کمپرس سرد یا گرم

 

کمپرس سرد

 

کمپرس گرم و یا سرد، یک راه حل مناسب برای کاهش سردردهای سینوسی است. کمپرس گرم، باعث مرطوب نگه داشتن محیط داخلی بینی و کاهش فشار به سینوس‌ها شده و کمپرس سرد باعث تسکین درد می‌شود.

یک کاسه آب گرم و یک کاسه آب سرد آماده کنید. یک دستمال را در آب گرم خیس کنید، آب اضافی آن را بگیرید و به مدت 3 دقیقه روی پیشانی و بینی قرار دهید.

کمپرس گرم را از روی پیشانی بردارید و بعد از گذشت " 30 ثانیه " کمپرس سرد را در همان قسمت قرار دهید.

این عمل را 3 تا 4 بار در روز انجام دهید.

 

حفظ آب بدن

 

نوشیدن آب

 

کم شدن آب بدن یکی از دلایل اصلی ایجاد سردرد است و نوشیدن آب کافی می‌تواند به کاهش درد کمک بسیاری کند. هنگامی که از یک سردرد سینوسی رنج می‌برید، حتما مقدار زیادی آب بنوشید. آب به کاهش مخاط و کاهش فشار به سینوس‌ها کمک بسیاری می‌کند. هنگامی که مخاط از بدن خارج شود، سردرد نیز بهبود می‌یابد.

نوشیدن مایعات داغ، لیموناد و سوپ گرم نیز در کاهش دردهای سینوسی بسیار موثر خواهند بود.

 

ماساژ مناطق سینوس

 

ماساژ مناطق سینوسی

 

اعتقاد بر این است که ماساژ مناطق سینوسی به کاهش فشارهای سینوسی و درد ناشی از آن بسیار موثر است.

چند قطره روغن نعنا را با 2 قاشق روغن زیتون گرم ترکیب کنید. این ترکیب را روی پیشانی و بینی خود بمالید و با استفاده از انگشت اشاره و شصت خود، با فشاری ملایم، مناطق سینوسی را که شامل پیشانی، پل بینی و استخوان گونه است را به مدت 10 دقیقه ماساژ دهید. این کار را 2 تا 3 بار در روز تکرار کنید.

 

با لیموترش درد مفاصل را درمان کنید.

خواص درمانی آویشن

با عوامل ایجادکننده‌ی میگرن آشنا شوید.

دانلود رایگان ویژه نامه نوروز زیبامون

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید