در حال گرفتن اطلاعات...

آرایش صورت - باورهای غلط آرایشی را بشناسید!

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 2485

همه ما درباره یک سری مسایل آرایشی از بچگی صحبت‌های زیادی شنیده‌ایم که ممکن است به نوعی به باور ما تبدیل شده باشند. این مسایل جزئی و کوچک که در سبک آرایشی ما رسوخ کرده‌اند و ممکن است متوجه غلط بودن آن‌ها نباشیم، می توانند باعث زشتی آرایشمان شود.

آرایش صورت - باورهای غلط آرایشی را بشناسید!

گاهی اوقات عقاید ما درباره مسایل آرایشی، آنچنان که فکر می‌کنیم درست نیست و این شاید به مدل‌های مرسوم آرایش در زمان‌های مختلف برگردد که هنوز هم بین زنان به جا مانده است یا یک سری اطلاع رسانی‌های نادرست! در ادامه با برخی از این عقاید آشنا شوید و اگر درباره شما هم وجود داشت، آن‌ها را تغییر دهید و اصلاح کنید.

 

باورهای غلط آرایشی را بشناسید!

ابروهای مشکی برای همه مناسب است

لیلی کالینز

 

یک عقیده رایج بین زنان این است که: ابروهای مشکی به صورت همه زنان می‌آید. این جمله درست نیست و باید گفت که ابروی مشکی نه تنها به همه زنان نمی‌آید، بلکه ممکن است باعث کاهش زیبایی آن‌ها نیز بشود. شما به این حرف‌ها کاری نداشته باشید و با امتحان کردن مدل‌‌های مختلف و با رنگ ابروهای متفاوت، بهترین مدل را برای خود پیدا کنید.

(بهترین مدل ابرو بر اساس فرم صورت)

 

از دست استفاده نکنید

آرایش کردن با دست

 

این باور هم مدتی است که به زنان القا می‌شود که در موقع آرایش کردن از انگشتان دست خود به هیچ عنوان استفاده نکنند و فقط از براش آرایشی استفاده کنند. این هم کاملا دست نیست و هر جا که احساس کردید به کمک انگشتان برای یک سری ریزه‌کاری‌ها احتیاج دارید، این کار را انجام دهید.

 

کانسیلر باید روشن‌تر از رنگ پوست باشد

کانسیلر چشم

 

این درحالی است که بخواهید از کانسیلر رنگ طبیعی پوست استفاده کنید که البته همه جا جواب‌گو نیست. برای پوشاندن قرمزی‌های جای جوش باید کانسیلری با رنگ سبز، پوشاندن کبودی و سیاهی دور چشم از کانسیلر رنگ زرد و برای پوشاندن لکه‌های زرد و قهوه‌ای باید از کانسیلری با رنگ بنفش استفاده کنید.

همچنین برای پوشاندن چین و چروک هم باید کانسیلری با رنگ سفید انتخاب کنید.

رنگ رژ لب مناسب با رنگ موی شما

 

کرم پودر دارای spf جایگزین کرم ضدآفتاب است

کرم پودر

 

این باور هم غلط است. اول اینکه کرم پودر یک وسیله آرایشی است نه مراقبتی! بنابراین هرگز کیفیت یک ضدآفتاب را برای حفاظت از پوست شما در برابر تابش نور خورشید ندارد.

ضمن اینکه ماندگاری این حفاظت هم خیلی اندک است.

 

همیشه لوازم آرایش گران قیمت مرغوب‌ترند

سایه چشم

 

این هم یک باور غلط در میان بانوان است. بسیاری از لوازم آرایش گران قیمت هم دارای مواد نامناسب و مضر هستند که بعضی از این موارد هم ثابت شده‌اند. بنابراین اگر لوازم آرایش استاندارد اما ارزان قیمتی هم دیدید، به خاطر قیمت ارزانش و این مسئله که فکر می‌کنید نامرغوب است، از خریداری آن صرف‌نظر نکنید.

ضمن اینکه خیلی از لوازم آرایش گران قیمت به این خاطر که برند هستند، گرانند و ممکن است کیفیت و مواد تشکیل دهنده آن‌ها، همانی باشد که در لوازم آرایش ارزان هم هست.

 

معرفی برندهای معروف رژلب مات

آموزش درست کردن اسپری تثبیت کننده آرایش

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید