در حال گرفتن اطلاعات...

سالم ماندن روح و روان با ورزش

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 3380

ورزش برای سلامتی فوق العاده است. با ورزش کردن نه تنها جسم، بلکه روح و روان شما نیز سالم می‌ماند. یکی از بهترین ورزش‌های روزانه پیاده روی است.

سالم ماندن روح و روان با ورزش

با پیاده روی کردن به روح و تخیل تان اجازه می دهید تا به پرواز دربیاید. این ورزش سالم باعث کاهش استرس و مشغله های ذهنی می‌شود. خوشبختانه پیاده روی باعث خستگی نمی‌شود و هر کسی می‌تواند با توجه به توانایی بدن خود به آن بپردازد. شاید در نگاه اول اطمینانی به فواید این ورزش ساده نداشته باشید، اما به مرور که به آن بپردازید متوجه اثرات آن روی سلامت روح‌تان خواهید شد. در این مطلب شما را با تاثیر مثبت پیاده روی روی سلامت روحی آشنا می‌کنیم. کاهش التهاب بدن با پیاده روی

 

پیاده روی ذهن‌تان را آزاد می‌کند

 

پیاده روی

 

یکی از نخستین اثرات مثبت پیاده روی بر سلامتی روحی این است که قدرت رها کردن ذهن را فراهم می‌کند. در این صورت می‌توانید به راحتی نسبت به مسائل بیاندیشید و تصمیمات روشنی بگیرید. زمانی که ذهن بشدت درگیر و تحت فشار است، نمی‌توانید به درستی تصمیم بگیرید و یا اینکه قدرت یادگیری خوب را از دست می‌دهید. اما زمانی که ذهن آرام و رها باشد مانند این است که از بالا به مسائل نگاه می‌کنید. به این ترتیب نیز راحت‌تر نسبت به مسائل اشراف پیدا خواهید کرد. چگونه پیاده روی کنیم تا لاغر شویم

توصیه می‌کنیم در هوای آزاد و تمیز، روزانه به طور مرتب پیاده روی داشته باشید. پیاده روی یعنی اینکه اراده کنید، به جلو بروید و روبه رو را نگاه کنید و تمام آنچه شما را به عقب می‌راند، پشت سر بگذارید. همین ورزش ساده به مرور نگاه شما را به زندگی و دیدگاه‌هایتان را تغییر خواهد داد.

 

پیاده روی با تنش و فشارهای روحی مبارزه می‌کند

 

ورزش پیاده روی

 

همه ما تحت استرس و فشارهای روحی- روانی زندگی می‌کنیم. بنابراین طبیعی است که به سختی بر احساسات مان مسلط شویم و بدون دلیل مشخصی مدام عصبی و مضطرب هستیم. برای مقابله با این حالت‌ها یا علی بگویید و به بدن‌تان حرکتی بدهید. به دل طبیعت بزنید و یا در نزدیک‌ترین پارک محل زندگی‌تان به پیاده روی بپردازید.

یادتان باشد که ما آدم آهنی نیستیم و قرار نیست همیشه کار کنیم. ما به عنوان انسان نیاز به استراحت داریم تا بتوانیم نگاه روشنی به مسائل پیرامون‌مان داشته باشیم. بدون شک خوابیدن، ریلکس کردن و اختصاص دادن زمانی برای خودمان جزو کارهای ضروری خلاص شدن از اضطراب‌ها و استرس‌های روزمره است.

یادتان باشد نمی‌توانید همیشه خودتان را در یک چهاردیواری محبوس کرده و در چنبره احساسات منفی بمانید. استرس سلامتی را به خطر می‌اندازد، بنابراین لازم است به هر طریقی آن را کنترل کنید. زمانی که دچار این احساسات منفی و تنش‌های درونی می‌شوید، دست از کار بکشید و پیاده روی کنید.

 

پیاده روی از افکار بی فایده خلاص‌تان می‌کند

بعضی افکار در ذهن ما لانه می‌کنند و با یک دور تسلسل، مدام در ذهن مان می‌چرخند و روح را خسته می‌کنند. گاهی هزاران بار این افکار مزاحم را در ذهن خود بالا و پایین می‌کنیم، بدون اینکه راه حلی بیابیم و بتوانیم با آنها کنار بیاییم. این افکار فقط ذهن و روح را فرسوده می‌کنند. خوشبختانه با پیاده روی کردن این قدرت را کسب می‌کنید تا از شر این افکار مزاحم که آرامش را از شما سلب کرده‌اند خلاص شوید.

بنابراین اگر می‌خواهید در دام این افکار منفی گیر نکنید و با ترس‌ها و شک و تردیدهایتان آتش را بیشتر نکنید، راه تان را بکشید و به پیاده روی بروید. پیاده روی روزانه و منظم باعث می‌شود که از شر این افکار خلاص شوید و نگرش و افکار دیگری پیدا کنید.

 

فواید پیاده روی و سلامتی بدن

انتخاب کفش مناسب دویدن و پیاده روی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید