در حال گرفتن اطلاعات...

خاصیت روغن بادام تلخ

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 3120

بادام تلخ به عنوان یک خوراکی محبوب شناخته نمی‌شود، اما خواص درمانی روغن آن بی‌نظیر است و بهترین مصارف دارویی و سلامتی را برای بدن دارد. این روغن دارای مواد موثره‌ای است که برای از بین بردن مشکلات بسیاری در بدن قابل استفاده می‌باشد و از قدیم به عنوان یک ماده پرخاصیت در طب سنتی کاربرد داشته است.

خاصیت روغن بادام تلخ

خواص فوق‌العاده روغن بادام تلخ در درمان و بهداشت:

 

1. تب‌بر

از زمان‌های قدیم، مواد تلخ، همواره به عنوان تب‌بر استفاده می‌شوند. دلیل آن ممکن است این باشد که تمام مواد تلخ، حاوی ترکیبات قلیایی و کمی سمی هستند. این سمیت و تلخی به طور موثر مانع از رشد عفونت‌های ناشی از باکتری‌ها، تک یاخته‌ها و یا ویروس‌ها در بدن می‌شوند و در نتیجه باعث کاهش تب می‌گردند. به همین دلیل، روغن بادام تلخ در مقادیر بسیار کم نیز در استفاده به عنوان تب‌بر برای تب مزمن مورد استفاده بوده است.

 

2. داروی ضد کرم

 تلخی حاد و ماهیت سمی روغن بادام تلخ، در کشتن کرم‌های روده بسیار موثر است، اما باید آن را در غلظت کم استفاده کرد.

 

3. ضد اسپاسم

 روغن بادام تلخ، همچنین دارای خواص ضد اسپاسم عضلات است و برای رفع گرفتگی‌های بدن و ماهیچه‌ها کاربرد دارد.

 

بادام تلخ

 

4. داروی آرام‌ بخش و بی‌ حس‌ کننده

ترکیبات سمی آمیگدالین گلیکوزید موجود در روغن بادام تلخ، روی اعصاب و احساسات منفی و حتی درد تاثیر می گذارد. از این ماده برای آرامش‌ و تسکین موضعی استفاده کنید.

 

5. ملین

این روغن باعث شل شدن عضلات روده می‌شود و فرایند هضم را مختل می‌کند، به همین خاطر در رفع یبوست شدید، می‌توان از دوز پایین آن استفاده کرد.

 

چاغاله بادام

 

6. ادرار آور

بدن انسان به طور طبیعی، تمایل به حذف مواد سمی داخل بدن از طریق عرق، ادرار و مدفوع دارد. به همین دلیل است که روغن بادام تلخ، در مقادیر بسیار کم می‌تواند از طریق ادرار کردن مکرر.به پاکسازی بدن و دفع سموم آن کمک کند.

این مصرف متعادل و اندک در از دست دادن وزن و ریلکس کردن بدن هم موثر است.

 

7. ضد سرطان

تحقیقات اخیر نشان داده است که سمیت روغن بادام تلخ (به خصوص با توجه به حضور هیدروژن سیانید و یا اسید هیدروسیانیک)، برای مهار رشد سلول‌های سرطانی در انواع سرطان‌ها موثر است.

 

نکته پایانی

ترکیبات سمی و تلخ موجود در روغن بادام تلخ، می‌توانند در اثر یک استفاده نادرست و اشتباه مشکل‌ آفرین باشند. بنابراین در استفاده از آن به خصوص برای افراد بیمار، سالمندان و کودکان نهایت دقت و توجه را داشته باشید.

 

بادام و مزایای زیبایی آن

روغن بنفشه و فواید آن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید