مام و ضد عرق - چرا نباید از این محصولات استفاده کنیم؟

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 2324

بسیاری از مردم، صبح‌ها بعد از بیدار شدن از خواب، عادت دارند از انواع اسپری و مواد ضد عرق استفاده کنند و برای بعضی‌ها هم زندگی و نظافت بدون دئودورانت، یک امر غیر ممکن است و حتما باید در روز از اینگونه محصولات حتی یک بار هم که شده است، استفاده کنند. این عادت ممکن است برای سلامتی بدن بسیار خطرناک و مضر باشد.

مام و ضد عرق - چرا نباید از این محصولات استفاده کنیم؟

استفاده از انواع محصولات ضد عرق و دئودورانت‌ها، می‌تواند به دلایل گوناگونی که در ادامه گفته می‌شود، مضر و خطرناک باشد. اگر به فکر سلامتی خود هستید، حتما استفاده از آن‌ها را تا جایی که می‌توانید کاهش دهید.

بعضی از ضد عرق‌ها، حاوی موادی هستند که باعث از بین بردن بوی بدی که توسط باکتری‌های موجود در سطح پوست تولید می‌گردد، می‌شوند و بعضی نیز موادی دارند که باعث می‌شوند، کمتر عرق کنید. انواعی نیز شامل هر دوی این ویژگی‌ها هستند. 

 

1. گاهی اوقات ضد عرق جواب‌ گو نیست

گاهی اوقات بدن بسیار عرق کرده و آلوده است، مثل مواقعی که ورزش کرده‌اید و یا زیر آفتاب در بیرون از منزل مشغول انجام کاری بوده‌اید. در اینگونه مواقع به جای استفاده از ضد عرق، دوش بگیرید. استفاده از ضد عرق در چنین حالت‌هایی، نه تنها جلوی بوی بد عرق را نمی‌گیرد، بلکه بوی آن را قوی‌تر و ناخوشایندتر هم می‌کند.

اگر به یک شیر آب دسترسی داشتید، کمی زیر بغل خود را بشویید تا از بوی بد آن کاسته شود. 

 

عرق کردن شدید زیر بغل

 

2. ممکن است کم عرق کنید

اگر فردی هستید که خیلی کم عرق می‌کنید، پس خود را با استفاده از محصولات ضد تعریق در خطر تهدید سلامتی قرار ندهید. استحمام روزانه برای اینکه شما بوی بد ندهید، کافی است، بنابراین از ضد عرق‌ها استفاده نکنید. محققیقن معتقدند که بسیاری از افراد ژن ایجاد کننده بوی عرق را ندارند، بنابراین اینگونه افراد نباید خود را در توهم بوی آن قرار دهند و بی‌جهت از اینگونه محصولات استفاده کنند.

 

محققان در آزمایشگاه

 

3. مواد شیمیایی خطرناک موجود در آن

متخصصین معتقدند که خوردن یک سم بهتر از تماس پوست با آن است. زیرا در صورت خوردن، سیستم‌های دفاعی در گوارش به کار می‌افتند و آن را تا حدود زیادی دفع می‌کنند، اما تماس پوستی با آن، سم را خیلی زود به خون می‌رساند و نتیجه اینکه در سرتاسر بدن جریان می‌یابد.

ترکیبات شیمیایی و در بیشتر موارد سمی موجود در ضد عرق‌ها، در سلول‌های چربی زیربغل تجمع می‌یابند و ممکن است واکنش‌های آلرژیک و حتی هورمونی ایجاد کنند. 

 

مام ضد عرق

 

4. احتمال ابتلا به سرطان سینه

ترکیباتی که در محصولات ضد عرق به کار می‌رود، از جمله پارابن و آلومینیوم که هر کدام در کاهش باکتری در پوست و جلوگیری از عرق کردن نقش دارند، ممکن است سبب شوند که در بدن، هورمون استروژن به میزان زیاد از حد تولید شود و این تولید استروژن به مبتلا شدن به سرطان سینه بیانجامد.

 

5. تولید باکتری بیشتر

استفاده منطم و بیش از اندازه از ضد عرق‌ها، ممکن است باعث شود، باکتری‌های تولید کننده بوی بد عرق، بیش از پیش تولید شوند و در بسیاری از موارد بوی بسیار بدتری نیز تولید کنند.

یعنی تاثیر ضد عرق کاملا موقتی است و بعد از مدتی دیگر جواب‌گو نیست و وضعیت بدتری هم پیش می‌آورد.

 

آموزش ساخت اسپری ضدعرق خانگی ساده و موثر

اشتباهات رایج در شستشوی صورت

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید