نحوه گرفتن ژل آلوورا در خانه

دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 48895

آلوورا به جهت خواص آنتی اکسیدانی و آنتی باکتریالی مشهور است و بسیار استفاده می‌شود. بنابراین بهتر است خودتان در خانه ژل آلوورا را تهیه کنید.

نحوه گرفتن ژل آلوورا در خانه

قبل از عصاره گیری باید از خوب بودن مواد اولیه‌ی خود اطمینان حاصل کنید. برگ‌های آلوورا باید بالغ باشند و برگ بالغ از سبز بودن و پهن بودن آن مشخص است و باید حدود 20 سانتی متر طول داشته باشد. آلوورا از مرکز به بیرون رشد می‌کند و همین امر باعث می‌شود که برگ‌های بیرونی بزرگ‌تر، بالغ‌تر و دارای خواص بیشتری باشند. خواص درمانی آلوئه ورا

 

نحوه گرفتن ژل آلوورا

 

برگ آلوورا

 

با استفاده از یک چاقوی تیز، یکی از برگ‌های بزرگ بیرونی را از پایه ببرید. احتمالا برای منظور خود به کل گیاه نیاز ندارید. ضمن اینکه با حفظ کل گیاه می‌توانید در آینده باز هم از آن استفاده کنید. برگ‌های آلوورا را از عطاری‌ها و برخی میوه فروشی‌ها هم می‌توانید تهیه کنید. افزایش رشد مژه ها با آلوورا

برش آلوورا را تمیز کنید. زمانی که برگ را جدا کنید، شیره‌ای زرد رنگ از آن بیرون می‌ریزد که به آن آلولاتکس گفته می‌شود. این شیره خواص ملینی دارد و جهاز هاضمه‌ی شما را به هم می‌ریزد. به همین دلیل به آن نیازی ندارید و از ژل آلوئه ورا کاملا متفاوت است. به همین دلیل ابتدا برگ را به صورت عمودی در پارچی قرار دهید تا شیره ی اولیه از آن بیرون بیاید. سپس مقداری آب روی آن بریزید و از بالا تا پایین برگ را دست بکشید تا تمیز شود.

یک سوم بالایی برگ را جدا کنید. از آنجا که بالای برگ نازک است، گرفتن ژل از آن دشوار و بی صرفه است. بهتر است آن را جدا کنید و دور بیاندازید. سپس مرحلهی بالا را برای آن تکرار کنید زیرا مجددا شیره ی زرد از این قسمت هم خارج می‌شود. بسته به بزرگی برگ، بهتر است قسمت های کلفتتر را به قسمتهای کوچک تر تقسیم کنید تا ژل راحت‌تر خارج شود.

ستون فقرات برگ را ببرید. قبل از رسیدن به قسمت‌های ژلی برگ باید قسمت‌های سفت و کلفت برگ را از روی آن جدا کنید. ابتدا برگ را کاملا خشک کنید، سپس با چاقو تیره‌ی سفت پشت برگ را جدا کنید.

لایه‌ی رویی برگ را جدا کنید. اکنون که قطعات مستطیل شکلی پیش روی شماست، وقت آن است که پوست نازک و سبز رنگ روی ژل را هم جدا کنید. از چاقو برای جدا کردن پوست استفاده کنید. اما اگر از خطر سر خوردن و بریدن دست خود هراس دارید یا می‌خواهید پوست را با حداقل ضخامت از روی ژل بردارید، بهترین راه استفاده از پوست کن میوه است.

ژل های به دست آمده را در شیشه‌ای ذخیره کنید. اگر روی ژل‌ها تکه‌ای پوست برگ مانده است، آن را جدا کنید. از سوی دیگر با قاشق ژل‌هایی را هم که به پوست برگ باقی مانده بردارید و در شیشه بریزید. قبل از اینکه ژل را در شیشه بگذارید، آن را با آب بشویید تا اگر مقداری آلوئه لاتکس بر روی آن باقی مانده از بین برود.

 

نگهداری از ژل آلوورا

 

گرفتن ژل آلوورا

 

ژل آلوورا را می‌توان در شیشه‌ای در بسته در یخچال به مدت یک هفته نگهداری کرد. بنابراین تنها زمانی ژل را استخراج کنید، که به آن نیاز دارید.

 

تقویت مو و پوست کف سر با آلوورا

درمان دیابت با ژل آلوئه ورا

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
امیرشریفیان
۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۹
واقعا وقتی می‌بینم نوشته فلان قدر اینترنت رایگان اعتماد رو از این برنامه از دست میدم.آخه چرا باید مکتوب شده باشه اما با توجه به راهنماییهای که شده و انجام میدهیم بازهم احساس میکنم به شعود آدمها بی احترامی مکنید.یا درست راهنمایی کنید یا مردم رو سرکار نزارید چون به اندازه کافی اذیت هستی
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید