روش های جلوگیری از افتادگی پوست

دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 1722

در کنار پیر شدن، فاکتورهایی مانند آسیب خورشید، سیگار کشیدن و تغییرات وزنی می‌توانند روی نرخ شل شدگی پوستمان تاثیر بگذارند.

روش های جلوگیری از افتادگی پوست

با گذشت زمان به ناچار حجم صورتمان را از دست می‌دهیم. دلیلش از دست دادن غشاء میانی پوست، چربی، عضله و تغییرات استخوانی است. فاکتورهای خارجی مانند در معرض نور خورشید قرار گرفتن، آلاینده‌ها، استرس و غیره میتوانند این فرآیند را سرعت ببخشند. اجرای یک برنامه غذایی سالم سرشار از آنتی اکسیدان، ترک کردن سیگار، ترک کردن الکل، کاهش استرس و استفاده از یک ضد آفتاب تاثیر گذار می‌توانند تا حدود زیادی تاثیر این عوامل خارجی را کاهش دهند. تحقیقات بسیاری نشان داده‌اند که این عوامل خارجی بیشتر از ژنتیک روی پیری پوست تاثیر می‌گذارند. ورزش صورت برای جلوگیری از افتادگی آن

 

بهترین راه مراقبت از پوست شل

 

افتادگی پوست

 

همیشه به دنبال کرم‌های پوستی باشید که دارای مواد فعال باشند که بتوانند پوست را از آسیب‌های بیرونی در امان نگه دارد. همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید حتی در زمستان. به خاطر داشته باشید با اینکه اشعه‌های UBV در زمستان کمتر است اما سطح UVA همچنان بالا است. UVA طول موج بلندتری است که می تواند از شیشه نیز عبور کند. UVA در بلند مدت باعث شکست در کلاژن و الاستین می‌شود. بنابراین این بسیار ضروری است که مطمئن شوید ضد آفتاب‌تان نه تنها در برابر UBV بلکه در برابر UVA نیز از پوست‌تان محافظت کند. حتی گفته می‌شود نورهایی که از صفحه های نمایش نیز تابیده می‌شود برای پوست ضرر دارند و باید خود را در برابرشان ایمن نگه داشت. برخی از ضد آفتابها حاوی آنتی اکسیدان نیز هستند که می‌توانند پوست را در برابر رادیکالهای آزاد محافظت کنند. کلاژن چیست

 

بهترین لوازم آرایشی برای لیفت کردن پوست

 

لیفت پوست صورت

 

من به حفظ سلامت پوست با یک رژیم مراقبت از پوست خوب معتقدم، یک برنامه غذایی سالم و انجام مداخلات غیر جراحی مانند میکرونیدلینگ می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. میکرونیدلینگ با کلاژن هایی که از نظر مکانیکی دچار مشکل شده اند کار میکند و در نتیجه ساخت کلاژن های جدید را تحریک میکند.

 

تاثیر سبک زندگی بر روی پوست محکم و جلوگیری از افتادگی پوست

اول از همه سیگار کشیدن را متوقف کنید، سیگار کشیدن درست مانند درمعرض نور آفتاب قرار گرفتن باعث آسیب رادیکال‌های آزاد می‌شود. این آسیب باعث افزایش آنزیم‌هایی نظیر MMP-1 می‌شود که باعث شکسته شدن کلاژن و الاستین می‌شود. شواهد رو به افزایشی وجود دارد که آلاینده‌ها  مخصوصا هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش باعث پیری پوست می‌شوند. آنتی اکسیدانهای خوراکی و موضعی می‌توانند به محافظت در برابر رادیکالهای آزاد کمک کنند. یک برنامه غذایی سرشار از میوه و سبزیجات می‌تواند آنتی اکسیدان طبیعی بدنمان را تامین کند. برای مثال فلفلهای زرد و نارنجی حاوی کاروتینوئیدها هستند که آنتی اکسیدان‌هایی قوی‌اند. گوجه فرنگی حاوی لیکوپن است که پوست را در برابر نور آفتاب محافظت می‌کند. یک برنامه غذایی سالم، مقداری ورزش و ضد آفتاب به محافظت از پوست کمک می‌کنند و در نهایت پیری آن را به حداقل می‌رسانند.

 

علائم پیری پوست و چگونگی رفع آن

سفت کردن پوست شل بعد از کاهش وزن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید