برای ماندگاری بیشتر آجیل آن را کجا نگهداری کنیم

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 3116

آجیل‌های پاک شده، مستعد جذب رطوبت و بو به خود هستند و در صورتی که به روش مناسبی نگهداری نشوند، رشد آفات در آنها افزایش می‌یابد.

برای ماندگاری بیشتر آجیل آن را کجا نگهداری کنیم
فهرست موضوعات

یک متخصص علوم و صنایع غذایی ضمن بیان بهترین شرایط برای حفظ و نگهداری آجیل و مغزدانه‌ها گفت: آجیل‌های پاک شده، مستعد جذب رطوبت و بو به خود هستند و در صورتی که به روش مناسبی نگهداری نشوند، رشد آفات در آنها سرعت و افزایش می‌گیرد.

 

شرایط نگهداری از آجیل

 

انواع مغزها

 

جناب دکتر، با اشاره به اینکه مدت و مکان نگهداری آجیل‌ها به دما و رطوبت محیط بستگی دارد، گفت : عمر مفید نگهداری آجیل‌ها در دمای اتاق از دمای یخچال و فریزر کمتر است و مغزهایی که بیش از چند ماه در دمای گرم اتاق نگهداری شوند کیفیت‌شان را از دست خواهند داد. بادام پرطرفدار در آجیل

وی افزود: اگر می‌خواهید مغزهای آجیلی را در دمای اتاق نگهداری کنید بهتر است ابتدا آنها را به مدت ۴۸ ساعت در فریزر قرار دهید تا آفات و تخم و لاروی احتمالی موجود در آنها از بین برود؛ اما اگر می‌خواهید مغزها را در یخچال نگهدارید دیگر به این کار نیازی نیست. مصرف آجیل برای کودکان

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: زمانی که آجیل را در دمای اتاق نگهداری می‌کنید، برای آنکه رطوبت و بوهای خارجی جذب آن نشود، باید آنها را در ظروف پلاستیکی یا شیشه‌ای دربسته و مقاوم به نور و رطوبت و بو قرار دهید.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا گردویی که روغن آن تند شده باشد برای سلامت مضر است یا خیر گفت: مصرف گردویی که روغن آن تند و طعمش نامطبوع شده باشد برای سلامت مضر نیست، اما کیفیت تغذیه‌ای چندانی ندارد.

وی افزود: بهتر است برای حفظ کیفیت و ارزش تغذیه‌ای پسته نیز آن را در پوسته سختش نگهداری کنید و از خرید پسته مغزشده اجتناب کنید. اغلب مغزها ترجیحا با پوست، به مدت یکسال در یخچال قابل نگهداری هستند و بین یک تا سه سال هم می‍‌‌‌‌توان آن‌ها را در فریزر نگه داشت. برای اینکه از خواص تغذیه ای و طعم خوشایند مغزهای آجیلی نهایت بهره را ببرید بهتر است آنها را به اندازه نیاز تهیه کنید و به صورت تازه بخورید زیرا این نوع محصولات با گذشت زمان در محیط یخچال و فریزر بوی مواد غذایی دیگر را به خود می‌گیرند و طعمشان هم ناخوشایند می‌شود.

چگونه خوردن آجیل می‌تواند برای لاغری به شما کمک کند

آجیل ضد سرطان و بیماری قلبی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید
فهرست موضوعات