کاشت مژه و مراقبت های بعد از آن

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 24616

یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن آرایش زیبا و جذاب و همچنین یک صورت بدون آرایش اما زیبا، داشتن مژه‌هایی پرپشت و حجیم است. مژه‌ها، نقش بسیار زیادی در زیبایی چشم‌ها دارند و هر چه پرپشت‌تر باشند، زیباتر و فریبنده‌تر خواهند بود. اگر مژه‌ها به طور طبیعی پرپشت و زیبا نباشند، می‌توان با کاشت مژه یا اکستنشن مژه، زیبایی آن‌ها را بیشتر کرد.

کاشت مژه و مراقبت های بعد از آن

پیوند مو برای مژه در اصل یک روش درمانی برای کسانی است که بر اثر بیماری یا به طور مادرزادی قسمت‌هایی از پلک‌ها فاقد مژه می‌باشد. اما کسانی هم که مژه‌های کم‌پشتی دارند یا تمایل به داشتن مژه‌های پرپشت‌تر دارند هم، داوطلب انجام آن هستند. برای اینکار یا از موی طبیعی خود فرد پیوند زده می‌شود یا مژه‌ی مصنوعی به کار می‌رود.

مژه‌های بلند و پرپشت، یکی از بهترین ویژگی‌های آرایشی و زیبایی است که هر خانمی آرزوی داشتن آن را دارد.

 

بافت موی مژه برای کاشت از چه جنسی است؟

مژه های پرپشت

 

بافت مویی که برای مژه و کاشت آن استفاده می‌شود، معمولا از موی طبیعی خود فرد استفاده می‌شود و در غیر این صورت، از رشته‌های موی مصنوعی همچون موی سمور و ابریشم استفاده می‌شود.

این مژه‌ها، نیمه دائمی هستند و به کنار مژه‌های طبیعی برای بلندتر و پرپشت‌تر کردن آن‌ها چسبانده می‌شوند. میزان بلندی و جنس مژه را بهتر است تکنسینی که این کار را انجام می‌دهد، با توجه به نوع پلک انتخاب کند.

 

کاشت مژه چند نوع است؟

کاشتن مژه روی پلک

 

در کاشت مژه دائمی، برش‌های بسیار ریزی ایجاد می‌شود و فولیکول مو به داخل پلک منتقل می‌شود، که با بخیه‌های ظریفی بسته می‌شود. این بخیه‌ها جذبی می‌باشد و بعد از یک هفته برطرف می‌شود.

کاشت مژه‌ی مصنوعی که به آن اکستنشن مژه هم گفته می‌شود، با کاشت مژه‌ی دائمی و طبیعی متفاوت است و توسط یک پزشک انجام نمی‌شود بلکه یک متخصص آرایشی آن را انجام می‌دهد. در اکستنشن مژه پلک بریده نمی‌شود و بخیه نمی‌شود، بلکه مژه‌ی مصنوعی را با چسب مخصوص به کنار مژه‌ی فرد می‌چسبانند.

 

چگونه از مژه‌های کاشته شده مراقبت کنیم؟

مژه های کاشته شده و فر

 

بعد از اینکه کاشت مژه انجام دادید، خیلی مهم است که از آن‌ها به خوبی مراقبت کنید. 

1. حتما مژه‌ها را با شامپوی بچه بشویید. این کار را به آرامی انجام دهید. شامپوی بچه چسب اکستنشن را خراب نمی‌کند. خیلی مهم است که از تجمع آلودگی و چربی در مژه‌ها جلوگیری کنید تا دچار عفونت نشوید.

2. از مواد آرایشی چرب و پاک کننده‌های آرایشی با پایه چربی استفاده نکنید. این مواد می‌توانند بافت مژه و چسب آن را از بین ببرند و یا ضعیف کنند.

3. از کشیدن، مالیدن پلک و خوابیدن به روی صورت خودداری کنید تا عمر مژه‌هایتان بیشتر شود.

4. از ریمل وقتی که اکستنشن مژه دارید استفاده نکنید.

5. برای از بین بردن مژه‌های اکستنشن شده، حتما به سالن آرایشی مراجعه کنید و خودتان این کار را انجام ندهید.

 

آیا ممکن است به کاشت مژه، حساسیت داشته باشیم؟

ترسیدن و بستن چشم ها

 

خیلی از افراد ممکن است به چسب مخصوص کاشت مژه، آلرژی داشته باشند. در این صورت ممکن است پلکتان پوسته پوسته شود و دچار خارش، قرمزی و تورم گردد که در این صورت باید به پزشک مراجعه کنید و مژه‌ها را هم جدا کنید.

قبل از انجام اکستنشن می‌توان درباره ایجاد حساسیت یک تست انجام داد، اما معمولا این کار خیلی مشخص کننده نیست.

 

بعد از کاشت مو چه مراقبت هایی لازم است؟

درباره‌ی کاشت ابرو بیشتر بدانید

مراحل کاشت ناخن

عوارض کاشت ناخن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید