چه موقع باید موهایتان را کوتاه کنید؟

دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 2953

موهای بلند با وجود اینکه به مراقبت و توجه بیشتری نیاز دارند؛ اما از نظر خانم‌ها، زیباتر و پرطرفدار هستند. بلند کردن موها ممکن است کار راحتی به نظر آید، اما بلند نگه داشتن مو، گاهی اوقات میسر نیست و بعضی مشکلات خانم‌ها را مجبور به کوتاه کردن موهایشان می‌کند. این مشکلات کدامند؟ آیا شما هم به آن‌ها دچار هستید؟

چه موقع باید موهایتان را کوتاه کنید؟

گاهی با وجود مراقبت و توجه زیاد به موها، برایتان مشکلاتی ایجاد می‌شود که اجتناب ناپذیرند و نمی‌توان آن‌ها را هم نادیده گرفت، در نتیجه بهترین راه حل این است که موها را کوتاه کنید. اگر این مشکلات هر چه زودتر برطرف شون، بسیار بهتر خواهد بود و نگرانی کمتری برایتان ایجاد می‌کنند.

 

1. موخوره

وز شدن موها

 

موخوره به این معنا است که انتهای تارهای مو، شکافته و دوشاخه می‌شود و حالت وزی و نامرتبی در آن ایجاد می‌کند. اگر موها به این حالت دچار شوند، باید هرچه سریع‌تر آن را کوتاه کنید.

این را هم بدانید که بهترین راه حل، کوتاه کردن موهاست. حدودا 1 سانتی بالاتر از شروف شکاف و دوشاخگی را با قیچی کوتاه کنید تا موها مرتب و خوش‌حالت شوند. اگر موها را کوتاه نکنید، این دو شاخگی و شکاف برداشتن تار مو، تا اندازه‌های بالاتر سرایت می‌کند و در پایان، مجبور می‌شوید موهایتان را خیلی بیشتر کوتاه کنید.

موخوره بافت مو را تضعیف می‌کند و موها را شکننده و بدحالت می‌نماید.

 

2. رنگ کردن موها

وزی انتهای مو

 

استفاده از رنگ موی نامرغوب، رنگ کردن مکرر موها و دکلره کردن آن، از عوامل بسیار شایع در تخریب و آسیب رساندن به بافت مو و به خصوص در انتهای آن است. اگر موهایتان را زیاد رنگ می‌کنید، حتما متوجه آسیب‌دیدگی آن در انتهای موها شده‌اید. بهترین کار این است که انتهای موها را کوتاه کنید.

 

3. حرارت دادن به موها

صاف کردن موها

 

اگر هر روز از اتو و سشوار برای صاف کردن و حالت دادن به موها استفاده می‌کنید، حتما موهایتان بعد از مدتی آسیب‌دیده می‌شود. حرارت باعث می‌شود، لایه محافظتی اطراف رشته مو از بین برود و بافت مو، شکننده و ضعیف شود. همچنین موها به دلیل خشکی زیاد، بدحالت و نامرتب می‌گردند.

در این صورت هم بهتر است موها را کوتاه کنید تا جان تازه‌ای بگیرند.

(اشتباهات رایج صاف کردن موها!)

 

4. همیشه موهای بلند داشته‌اید!

زن خندان با موهای کوتاه بلوند

 

اگر شما جزء افرادی هستید که همیشه موهای بلندی داشته‌اید، پس یک بار آن‌ها را کاملا کوتاه کنید تا هم در ظاهر و استایلتان تغییر جدی و زیبایی ایجاد شود و هم اینکه شاید متوجه شوید که موهای کوتاه، بیشتر به شما می‌آید.

این کار را حتما امتحان کنید و مطمئن باشید که خیلی زود موهایتان رشد می‌کند و بلند می‌شود، بنابراین نگران نباشید.

 

5. موهایتان صاف شده است

موهای صاف و چرب

 

اگر موهایتان حالت فنری و جذاب خود را از دست داده‌اند و فقط مانند رشته‌هایی بلند و باریک، بدون هیچ گونه جذابیت و نشاطی روی سرتان حضور دارند، بهتر است آن‌ها را کمی کوتاه کنید.

بلند شدن موها و گذشت زمان زیاد از عمر آن‌ها، باعث می‌شود موها حالت، رنگ و درخشش خود را از دست بدهند.

 

6. از موهای بلند خسته شده‌اید!

کلافه شدن

 

اگر این طور است، پس موهایتان را به هر مدلی که تمایل دارید، کوتاه کنید. موهای بلند با وجود زیبایی زیاد، خیلی زود خسته کننده می‌شوند و استایلتان را تکراری می‌کنند.

موهایتان را هر چند وقت یک‌بار کوتاه کنید، تا هم از موهای بلند و هم از مدل‌های گوناگون کوتاهی مو لذت ببرید.

 

2 روش عالی برای داشتن موهای بلند و صاف و ابریشمی

دلایل سفید شدن موها در سنین پایین و روش درمان آن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
مهسا
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۴
برای دانه های چربی مو ها چه کنیم
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید