چه بخوریم تا لاغر شویم؟ - اینفوگرافی

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 3070

ورزش منظم و یک رژیم غذایی سالم می‌تواند یک راه درست و اصولی برای دستیابی به کاهش وزن و تناسب اندام هستند. در این مسیر داشتن آگاهی لازم درباره‌ی مواد غذایی مفید و مضر برای کاهش وزن بسیار اهمیت دارد.

چه بخوریم تا لاغر شویم؟ - اینفوگرافی

اگر از امروز تصمیم‌گرفته‌اید که کمی از وزن خود را کاهش دهید و تناسب اندام را تجربه کنید باید به این نکته توجه کنید که رژیم غذایی و مواد غذایی مصرف شده در طی روز نقش بسیار مهمی در کاهش وزن دارند. کاهش وزن کار آسانی نیست اما آگاهی از اینکه چه چیزی بخوریم و چه چیزی را نخوریم، می‌تواند کمک بسیاری در این زمینه داشته باشد.

برخی بر این باورند که نخوردن باعث کاهش وزن می‌شود اما باید بدانید که مهم‌ترین مساله در کاهش وزن، تامین نیازهای اساسی بدن و به مقدار مشخص و منظم است. با مصرف نکردن مواد غذایی ممکن است در کوتاه مدت کاهش وزن ایجاد شود اما عوارض و آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

شناخت مواد غذایی مفید و موثر یکی از راه‌های اصولی و درست در کاهش وزن است. یک رژیم غذایی مناسب و سالم برای کاهش وزن باید حاوی ویتامین‌ها و پروتئین‌های مورد نیاز بدن باشد و در طول دوره‌ی رژیم غذایی، بدن با هیچگونه کمبود انرژی و ویتامینی مواجه نشود.

مواد پروتئینی، سبزیجات، غلات، میوه‌ها و آب باید به صورت تعریف شده و مشخص در برنامه‌ی غذایی گنجانده شوند. با شناخت مواد غذایی مفید و موثر در کاهش وزن می‌توانید یک برنامه و رژیم غذایی درست را برای خود تنظیم کرده و به هدف خود برسید.

برای کاهش وزن علاه‌بر استفاده از یک رژیم غذایی درست و انجام ورزش به‌صورت مرتب، جدیت و تداوم نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اگر در کنار تمام کارهایی که برای کاهش وزن انجام می‌دهید از یک تکنیک درست پیروی کنید، قادر خواهید بود روزانه به اندازه‌ی 450 گرم از وزن خود را کاهش دهید. این مقدار کاهش وزن، بهترین و ایده‌آل‌ترین مقدار برای کاهش وزن در یک روز است.

در این "اینفوگرافی" با مواد غذایی که برای لاغری موثر هستند آشنا خواهید شد.

 

اینفوگرافی خوراکی های مفید برای لاغری

 

اینفوگرافی خوراکی های مفید برای لاغری

 

اگر قصد کاهش وزن دارید این غذاها را نخورید!

فیبر و غذاهای فیبردار برای کاهش وزن

کاهش وزن و باورهای غلط درباره‌ی آن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید