اشتباهات رایج در مصرف پروتئین، قسمت سوم

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 2273

آیا استفاده از پروتئین و مواد پروتئینی به تنهایی باعث افزایش حجم و رشد ماهیچه‌های بدن می‌شود؟ آیا افرادی که گیاه‌خوار هستند تمام آمینواسیدهای ضروری بدن را از گیاهان به دست می‌آورند؟ چه رابطه‌ای بین دریافت پروتئین و افزایش حجم ماهیچه‌ها است؟ (قسمت سوم)

اشتباهات رایج در مصرف پروتئین، قسمت سوم

قسمت دوم را در این‌جا بخوانید. این مساله درست است که پروتئین به شما کمک می‌کند که سریع‌تر و طولانی‌تر احساس سیری داشته باشید. هم‌چنین به ریکاوری، مراقبت و رشد ماهیچه‌ها نیز کمک می‌کند. اما اضافه کردن پروتئین زیادی به هرچیزی، سالم نیست. کاهش وزن با خوردن سالاد را افزایش دهید!

اگر احساس خستگی می‌کنید، به احتمال زیاد پروتئین کافی مصرف نکردید

اگر همیشه احساس خستگی و خواب دارید ممکن است نشانه‌ای باشد مبتنی بر این‌ که میزان پروتئین در بدنتان کاهش پیدا کرده است.

اما این اتفاق فقط زمانی میفتد که ذخیره‌ی پروتئینیِ بدنتان خیلی خالی شده باشد ما در مورد کاهش ذخیره‌ی پروتئین به صورت جدی و ضروری حرف می‌زنیم، نه این‌که بعضی وعده‌های بدون پروتئین مصرف کنید.

اگر شما گیاه‌خوار هستید (یا کلا پروتئین‌های حیوانی را مصرف نمی‌کنید) و در تمام طول روز خسته هستید و ران‌های شما کوچک و لاغر می‌شود اما دور کمرتان تغییری نمی‌کند، در این‌صورت ممکن است که پروتئین به میزان کافی در بدن‌تان مصرف نمی‌شود. (حتما با یک متخصص تغذیه صحبت کنید.) فیبر و غذاهای فیبردار برای کاهش وزن را بخوانید.

اما در بیشتر موارد، احساس خستگی بدن ربطی به میزان پروتئین مصرفی ندارد.

 

خوابیدن روی میز

 

خوردن پروتئین بیشتر به کاهش وزنتان کمک می‌کند

پروتئین می‌تواند میزان رضایتمندی سیری شما را افزایش دهد احساس سیر و پر شدن از خوردن یک وعده‌ی غذایی اما این تاثیر هم محدودیت‌هایی دارد. شما می‌توانی پروتئین زیادی بخورید و آن هم می‌تواند باعث چاق شدن شما شود. اگر به دنبال این هستید که با خوردن پروتئین بیشتر گرسنگی را مهار کنید و سلامت عضلات خود را تامیین نمایید، از کربوهیدرات و پروتئین در کنار هم استفاده کنید یعنی پروتئین را به وعده غذایی خود اضافه کنید نه این‌که به صورت خالص و یک‌جا مصرف کنید – یک مثال جالب: اگر معمولا یک قطعه نان گندم و شیرینی با پنیر خامه‌ای مصرف می‌کنید، فقط ماست چکیده و یا تخم‌مرغ را به آن اضافه نکنید. به جای این کار، میزان نان شیرینی را کم کنید و به جای آن از تخم‌مرغ یا ماست چکیده استفاده کنید. مواد غذایی با آهن بیشتر نسبت به گوشت را بخوانید.

 

ایستادن روی وزنه

ممنونیم که با زیبامون دات کام همراهین!

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید