نکات آرایشی مهم درباره ریمل و آرایش مژه

دسته: چشم و ابرو تاریخ نگارش: ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 6737

مصریان باستان، اولن مردمانی بودند که از آرایش مژه برای هر دو پلک استفاده کردند و این آرایش را برای حفاظت از روح خود هم در مردان و هم در زنان به کار می‌بردند. اما امروز آرایش چشم و مژه با استفاده از ریمل، معنا و هدف متفاوتی برای افزایش زیبایی چشم‌ها پیدا کرده است که باید درباره انتخاب و استفاده درست از ریمل بیشتر بدانید.

نکات آرایشی مهم درباره ریمل و آرایش مژه

از نظر معنا و مفهوم زیبایی شناسی، همه مدل‌های چشم از هر نژاد و تیره‌ای زیبا هستند که این یک واقعیت است و هدف از آرایش کردن هم فقط و فقط برجسته کردن این زیبایی است که اگر هوشمندانه انجام نشود، ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد.

مهم‌ترین لوازم آرایشی برای چشم‌ها که هر روز می‌توان از آن برای آرایش روزانه استفاده کرد، ریمل است. بنابراین لازم است نکات مهم و ضروری در انتخاب یک ریمل مناسب و آرایش مژه‌ها با آن را بدانید.

 

استفاده درست و اصولی از ریمل مژه و نگهداری از آن

انواع براش ریمل

 

1. منتظر خشک شدن و بوی نامطبوع ریمل نباشید. هر سه ماه یک‌بار باید ریمل خود را تعویض کنید تا از لحاظ بهداشتی و سلامت چشم‌ها در امنیت کامل قرار بگیرید.

2. با استفاده از براش ریمل، هوا را به داخل قوطی آن پمپاژ نکنید. این کار باعث می‌شود ریمل شما زودتر خشک شود و حالت مایع بودن خود را از دست بدهد. برای اینکه براش به مایع ریمل به خوبی آغشته شود، کمی براش را در داخل قوطی آن به آرامی بچرخانید، کافی است.

3. وقتی ریمل مورد استفاده شما خیلی نو و جدید است، ممکن است مایع داخل آن خیلی روان و مرطوب باشد که اگر از آن استفاده کنید، همه مژه‌ها را به هم می‌چسباند، ابتدا با یک دستمال کاغذی، کمی از رطوبت آن را بگیرید و بعد براش را به مژه‌ها بمالید.

4. براش را که به مژه‌ها می‌چسبانید تا ریمل بزنید، از پایه و ریشه مژه‌ها شروع کنید و با حرکت زیگزاگی و ریز براش به شمت بالا ادامه دهید تا مژه‌ها به خوبی به مایع ریمل آغشته شوند.

5. با توجه به شکل زیر، زاویه حرکت براش را در سه جهت مختلف نشان داده شده در نظر بگیرید تا تسلط بیشتری داشته باشید و مژه‌ها زیباتر شوند.

 

جهت رویش مژه ها

 

6. براش‌های آرایشی مختلف مخصوصا برای ریمل زدن خیلی مهم هستند. مثلا برای فر کردن مژه‌ها، براش‌های منحنی مناسب هستند. برای جدا کردن مژه‌ها از یکدیگر نیز براش‌های کوچک و باریک مناسب‌ترند.

8. اول به پلک پایین ریمل بزنید. این کار برای این است که اگر بعد از پلک بالا به پلک پایین ریمل بزنید، مجبور هستید به بالا نگاه کنید و این کار ممکن است سایه چشم شما را خراب و لکه‌دار کند.

7. اگر از مایع ریمل به پوستتان مالیده شد، صبر کنید تا خشک شود و بعد آن را از روی پوست پاک کنید. در این صورت پاک کردن ریمل، آرایش زیرساز پوست و یا چشم را خراب نمی‌کند.

 

پاک کردن خط چشم ریخته

 

9. برای چشم‌هایی به رنگ آبی از ریمل‌هایی که در خود هاله‌ای از رنگ‌های قهوه‌ای و بژ دارند، استفاده کنید.

10. ریمل‌هایی که دارای پایه رنگ بنفش هستند، برای آرایش چشم‌های سبز رنگ مناسب‌اند و آن‌ها را بسیار جذاب‌تر می‌کنند. رنگ بنفش، مکمل و عمق دهنده به رنگ سبز است که لازم اگر چشمانی به این رنگ دارید، ترفندهای آرایشی مناسب برای آن را نیز بدانید و مورد استفاده قرار دهید.

11. چشم‌های قهوه‌ای رنگ را جذاب‌تر آرایش کنید، این اتفاق با استفاده از ریمل‌هایی که تناژ آبی دارند، بهتر امکان پذیر است. همانطور که گفته شد، هر رنگی دارای یک مکمل است که باید در کنار آن مورد استفاده قرار گیرد، بهترین رنگ برای عمق بخشیدن و زیباتر کردن چشمان قهوه‌ای، رنگ آبی است که با ریمل و سایه مناسب می‌توانید چشمان زیباتر و جذاب‌تری داشته باشید.

12. اگر از مژه‌ مصنوعی استفاده می‌کنید، حتما قبل از آن به مژه‌های خود کمی ریمل بزنید و بعد از چسباندن مژه مصنوعی، کمی هم به آن‌ها ریمل بزنید تا همه چیز کاملا طبیعی باشد.

 

چطور آرایش کم هزینه و ارزان اما باکیفیت داشته باشیم؟

روش های هایلایت کردن صورت بدون استفاده از هایلایتر!

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید